Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Rändepakt on tülli ajanud ka Saksamaa poliitikud

-
21.11.2018
Kollaaž saksa poliitikutest
© Reuters/Scanpix

ÜRO rändelepe kütab kirgi ka Saksamaal. Kantsler Angela Merkeli enda parteis, CDU-s, on paktiga ühinemise osas teravad lahkarvamused. Merkel ise on öelnud, et Saksamaa peaks leppe kindlasti allkirjastama.

Nüüd on pakti vastastega liitunud ka CDU Baieri sõsarpartei poliitik Peter Ramsauer. Liidupäeva arengukomisjoni esimees kardab, et rändepakt hakkab tugevalt õõnestama Saksamaa asüüliseadust ja eeldama selle muutmist. Die Weltile antud intervjuus kinnitab Ramsauer, et suhtub rändeleppesse väga negatiivselt. „Ja see ei puuduta mitte ainult pakti sisu, vaid ka viisi, kuidas meile seda praegu ükskõik mis hinnaga pähe tahetakse määrida,“ ütleb Ramsauer.

Peamised probleemid, mida Ramsauer paktiga seoses välja toob on ikka need samad: „Dokumendis püütakse läbivalt näidata migratsiooni millegi normaalse ja soovitavana. Kuid pakt avab Euroopa ja Saksamaa uksed migratsioonivoolule pärani valla. Lisaks õõnestab pakt täielikult meie asüüliseadust,“ räägib Ramsauer.

Näiteks on dokumendis ette nähtud, et migrantidele tuleb võimaldada lihtsustatud korras sotsiaalsüsteemiga liitumine ja et neile peavad kehtima lihtsustatud nõuded hariduse saamisel. „Kuidas me seda oma inimestele selgitame?“ küsib Ramsauer. „Sellise leppega ei saa ma nõustuda.“ Ramsaueri sõnul jagavad väga paljud CSU poliitikud ja Liidupäeva fraktsiooni liikmed tema arvamust.

Väitele, justkui täidaks Saksamaa juba nagunii suuresti pea kõiki paktis kirjas olevaid nõudeid, vastab Ramsauer: „Tegemist on kulunud väidetega, mida olen juba korduvalt kuulnud. Ma ei lase end enam eksitada.“ Samuti ei nõustu ta väitega, nagu ei oleks lepe juriidiliselt siduv. „Loomulikult on sellisel dokumendil normatiivne jõud,“ ütleb ta.

Tema meelest on arusaamatu, kuidas keeldub Saksamaa valitsus dokumendis selgelt kirjas olevaid fakte tunnistamast. „See tekitab väga suurt usaldamatust – nii parlamendis kui ka rahva hulgas. Ja kui arvatakse, et rahvasaadikuid ning rahvast tuleb jälle õpetada, siis ei ole viimaste valimiste tulemustest ikka veel kuigi hästi aru saadud,“ ütleb Ramsauer.

Allikas: Die Welt, Bild

Refereeris Triin van Doorslaer