Rändesurve all olev Kreeka hakkab panema rohkem rõhku oma piiri kaitsmisele, eriti Türgiga

Maailm,
©Scanpix
Kreeka piir märtsis 2020 – ühel pool migrandid, teisel pool Kreeka sõdurid.

Kreeka suurendab piirivalvurite arvu oma piiril Türgiga, kuna pelgab uut migratsioonilainet seoses olukorraga Afganistanis. Lisaks saadetakse vastava väljaõppe saanud piiritöötajaid juurde ka Kreeka-Türgi piirile lähedal asuvatesse piirkondadesse ning lennujaamadesse.

Kreeka võimude sõnul on otsus osaliselt tingitud Afganistani ülevõtmisest Talibani poolt, samas on Kreeka juba viimased kaks aastat tegelenud oma migratsioonipoliitika karmistamisega ja tugevdanud piirikontrolli – pikendatud on piirimüüri Türgiga ja paigaldatud on hulgaliselt uut piirivalvetehnikat.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Esmaspäeval ütles Kreeka migratsiooniminister Notis Mitarachi, et Euroopa Liidu nn eesliini riigid nõuavad üha häälekamalt, et Euroopa Komisjon võtaks migratsiooni piiramiseks kasutusele karmimad meetmed. „Euroopa ei piirne sõjas olevate riikidega. Enamik siia saabuvatest inimestest ei ole ohus transiitriigis, kust nad tulevad, seega on oluline ümberdefineerida, kuidas toimib migratsioonipoliitika ja kuidas hoida turvalisust piiridel,“ ütles Mitarachi.

Viimased paar kuud seisavad Poola ja Leedu silmitsi ebatavaliselt suure rändesurvega Valgevenest. Enamik Valgevene kaudu saabuvatest illegaalsetest piiriületajatest on pärit Iraagis ja Afganistanist. Poola ja Leedu süüdistavad Valgevene tahtlikus aktsioonis, millega püütakse survestada kogu Euroopa Liitu.

Kreeka, Poola, Leedu ja veel üheksa liikmesriiki (Austria, Küpros, Bulgaaria, Tšehhi Vabariik, Taani, Eesti, Ungari, Läti ja Slovakkia) saatsid möödunud nädalal Euroopa Komisjonile ametliku kirja, milles kutsusid EL-i üles kehtestama illegaalse migratsiooni piiramiseks ulatuslikumaid meetmeid.

Allikas: Breitbart

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused