Rändevolinik Avramopoulus tuleb Tallinnasse enam migrante jagama?

Maailm,
- Updated
Belgium Europe Migrants

Tallinna saabub esmaspäeval Euroopa Komisjoni rändevolinik Dimitris Avramopoulos, kes kohtub siin Eesti presidendi, peaministri ja siseministriga. Euroopa Komisjoni rände-, siseküsimuste ja kodakondsuse volinik Avramopoulos kohtub esmaspäeval Tallinnas president Kersti Kaljulaidi, peaminister Taavi Rõivase ja siseminister Hanno Pevkuriga, teatas Euroopa Komisjoni pressiteenistus. Lisaks külastab Avramopoulos Tallinnas IT-agentuuri “Vabadusel, turvalisusel ja õigusel rajaneva ala suuremahuliste IT-süsteemide operatiivjuhtimise Euroopa ameti (EU-LISA)” peakorterit.

Euroopa Komisjoni migratsioonivolinik Dimitris Avramopoulos on korduvalt ärgitanud Euroopa Liidu liikmesriike võtma Kreekast ja Itaaliast vastu 6000 põgenikku kuus. “Me peame selle positiivse kogemuse pealt jõudma temponi 6000 inimest kuus,” ütles Avramopoulos. “Kui ümberpaigutamine ei tööta, laguneb kogu süsteem,” hoiatas ta, lisades, et on kava suhtes siiski “optimistlik”.

Avramopoulos on Kreeka paremtsentristlik poliitik, kes enne Euroopa Komisjoni volinikuks saamist 2014. aastal on muuhulgas olnud ka Kreeka kaitse- ja välisminister.

BNS-UU

FOTO: AP/Scanpix

Kommentaarid

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused