Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Raport: Kapitooliumi ründamise taga polnud Trumpi toetajad

27.08.2021
Üha rohkem demokraatide vandenõusid hakkab ilmsiks tulema, sealhulgas ka Kapitooliumi ründamise ajamine Trumpi toetajate kaela.
© Scanpix

USA Föderaalse Juurdlusbüroo (FBI) uurimise tulemusel on selgunud, et 6. jaanuaril 2021 toimunud Washingtoni Kapitooliumi rünnaku taga ei olnud president Donald Trumpi toetajad, kirjutab Reuters. Möödunud nädalal avaldatud raportit peavad usaldusväärseks ka tipp-demokraadid.

Seoses väidetava vandenõuga arreteeriti aasta alguses 570 inimest, kuid uurimisega tegelenud endise õiguskaitseametniku sõnul oli 95% neist ühekordsed üksiktegutsejad. „Viis protsenti neist olid ehk seotud organiseeritud grupeeringutega. Kuid mingisugust suur salaplaani Roger Stone’i ja Alex Jonesi ja kõigi nende inimestega Kapitooliumi ründamiseks ja pantvangide võtmiseks ei olnud.“

Juulis kritiseeris USA riiklik politseinikeühendus kongressi tegevust ja väitis, et rahvaesindajad kasutasid 6. jaanuari sündmusi George Floydi surmale järgnenud mässude uurimise ignoreerimiseks ning vabariiklaste täielikuks diskrediteerimiseks. Ühenduse sõnul on 6. jaanuari Kapitooliumi meeleavalduse uurimine olnud poliitiliselt motiveeritud ja algusest peale ei ole soovitud toimunu kohta täit tõde välja selgitada.

6. jaanuaril pidas Donald Trump Kapitooliumi lähedal kõne, milles väitis, et 2020. aasta valimised olid võltsitud ja kutsus oma toetajaid üles minema rahumeelselt Kapitooliumile protesteerima. Trumpi süüdistati mässule õhutamises, kuid FBI kinnitusel puuduvad igasugused tõendid selle kohta, nagu oleks Trump või tema lähedal viibinud inimesed vägivalla organiseerimisega kuidagi seotud olnud.

Allikad: Reuters, defconlevel.com