Rassistiks tembeldatud Winston Churchilli lapselaps: “Kurb, et minu vanaisa näib olevat vastuolulisena muutunud omamoodi ikooniks”

Maailm,
- Updated
©Scanpix.
Meeleavaldajad Londonis Winston Churchilli ausamba juures.

Läinud nädalavahetusel pandi kaitsekastidesse mitte ainult Londonis, vaid ka mujal hulk ajalooliste isikute monumente. Ühe esimesena häbistati riigi tuntuimat juhti, kangelast, kes tagas võidu teises maailmasõjas, kirjutades tema parlamendiväljakul seisva monumendi alusele „Churchill oli rassist“ ja sidudes kuju kõhule protestiloosungi.

Churchilli lapselaps Emma Soames ütles BBC-le, et sõjaaegne peaminister oli “keeruline mees”, kuid miljonid pidasid teda kangelaseks. Ta lisas, et oli šokeeritud Londoni parlamendi väljakul asuva monumendiga toimunust.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Pr Soames ütles, et “on erakordselt kurb, et minu vanaisa, kes oli selles riigis nii ühendav tegelane, näib olevat vastuolulisena muutunud omamoodi ikooniks”. “Oleme jõudnud sellesse kohta, kus ajalugu vaadatakse ainult tänaste sündmuste prisma kaudu,” rääkis ta BBC Radio 4 saatele Today. “Ta oli võimas ja keeruline mees, kelle eluraamatus on lõpmata rohkem häid kui halbu,” lisas ta.

Ta ütles, et kui inimesed on kuju nähes nii raevunud, võib sel olla muuseumis turvalisem. “Kuid ma arvan, et parlamendi väljak oleks ilma temata vaesem koht,” lisas naine.

Churchilli pojapoeg sir Nicholas Soames ütles, et ta oli pärast ausambaga vandaalitsemist “sügavalt ärritunud”. Ta lausus ajalehele. Daily Telegraph, et miljonid inimesed kogu maailmas, kes vaatavad Suurbritannia poole, on hämmastunud, et Churchilli kuju ja Cenotaphi kuju, mis on brittide riiklik sõjamälestus, oleks võinud sellel vastikul moel rüvetada.

Black Lives Matteri aktivist Imarn Ayton ütles, et orjakaupmeeste ja mustanahaliste suhtes negatiivselt rääkinud inimeste kujud on “äärmiselt solvavad” ja need tuleks muuseumidesse kolida.

Peaminister Boris Johnson nimetas juhtunut absurdseks ja häbiväärseks. “Me ei saa proovida oma minevikku redigeerida ega tsenseerida,” kirjutas ta ajalooliste tegelaste austusavalduste eemaldamise meetmetest. “Me ei saa teeselda, et meil on erinev ajalugu.”

9 commentsOn Rassistiks tembeldatud Winston Churchilli lapselaps: “Kurb, et minu vanaisa näib olevat vastuolulisena muutunud omamoodi ikooniks”

 • Avatar
  uskmatu-toomas

  Kargavad Churchill`i kallale aga kogu kuningakoda koos röövitud varanduste ja mõrvadega kloniaalvaldustes ?

 • Avatar

  Natuke ka Chrchilli taustast mis paljudele ei meeldi – tema sõjaaegsed ja varajasemad, ning seosed pankuritega:
  https://www.realhistorychannel.org/the-evil-professor-frederick-lindemann
  Väljas on ka raamat mis iseloomustab seda isikut natuke paremini kui meedia klantspilt:
  https://www.amazon.co.uk/British-Mad-Dog-Debunking-2016-03-20/dp/B01LP6ISAG
  Autori käest saab selle raamatu oluliselt soodsamalt: https://www.realhistorychannel.org/book-orders

 • Avatar

  Tee või tina, aga igasugune kaastunne puudub. Omad vitsad, et omal ajal semmiti bolševikega, selle asemel, et õigete meestega punti lüüa ja maailm kommunismist igaveseks puhtaks rookida.

 • Avatar

  Puhta segased. Väidetavad antifašistid võtavad maha päris fašistidega sõdinute ausambaid, käitudes sealjuures ise nagu tõelised fašistid.

  • Avatar

   Kust pärineb kommentaatori info fashistide käitumise kohta? Hollywoodi või N. Liidu filmidest? Punasest ajakirjandusest?

 • Avatar

  Minu sündimise ajaks olid juba EW mälestusmärgid hävitatud, kuulsin sellest oma vanematelt. Ei oleks kunagi arvanud, et 21. sajandil ilmuvad jälle välja harimatud punaperselised, kes hakkavad jälle eelmiste põlvkondade ajalugu olematuks muutma ja teisitimõtlejate õigusi jalge alla tallama.

 • Avatar

  Käisin Londonis aasta tagasi. Big Beni ümbruses tundus, nagu oleksin kuskil Aafrikas valgete poolt mahajäetud linnas. See toimubki – territooriumi hõlvamine tulnukate poolt. Meil küüditati rahvuslik eliit Siberisse, neil muuseumisse nagu midagi iganenut.

 • Avatar

  Churchill polnud mingi kangelane, vaid kahtlane joodik, kes asus Stalini poolele koos kõigi selle Gulagide ja NKVD-dega. Rahvuslaste poolelt vaadatuna peaks see olema vaenlaste sisetüli.

  Tänapäevaste kriteeriumite järgi oli Churchill muidugi ka “rassist”.

 • Avatar

  Mis õigus on kellelgi minna võõrale maale ja hakata esitama nõudmisi nende mineviku kohta? Ta saab ainult loota, et kohalikud aktsepteeriksid tema soove tuleviku suhtes. Kas ei või jah on kohalike omavahelise diskussiooni tulemus.

Lisa kommentaar:

Your email address will not be published.

Tähelepanu!

Kuna küberrünnakud aina sagenevad ning Facebook ei ole spämmi tõkestamiseks juba pika aja jooksul midagi ette võtnud, siis olime sunnitud Facebooki kaudu artiklite kommenteerimist piirama.

Anonüümse kommentaari lisamise võimaluse jätsime avatuks.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused