Rassistlikud vasakäärmuslased haaravad Pariisi poliitikauuringute instituudis võimu

Rubriik Maailm On
- Updated
Migrantidest tudengid Sciences Po Paris instituudis (Reuters/Scanpix)

Pariisi poliitikauuringute instituut Sciences Po Paris seisab silmitsi süüdistustega rassismis valgete vastu. Instituut on viimasel ajal üha enam radikaliseerunud – konverentside, uurimistööde ja kursuste teemade üle otsustab väike grupp agressiivseid vasakliberaale. Ehkki Prantsusmaa peavoolumeedia sellistest probleemidest tavaliselt ei kirjuta, on isegi Le Figaro tulnud välja hoiatusega.

Sciences Po Paris on siiani olnud prestiižne ülikool, kuid nüüd on ületatud väga murettekitav piir, nagu avalikustas üks instituudi tudeng, kes soovis jääda anonüümseks. Tema ja paljud ta kaastudengid on täheldanud valgete vastase rassismi ja valgete vastase ideoloogia kiiret tõusu instituudis. „Koroonaviiruse pandeemia ajal on meil kontakt kooliga ainult internetiteel. Ja pea iga kahe nädala tagant seisame silmitsi uute vastuoluliste sammudega, mille on astunud üks neist väikestest gruppidest,“ ütles noor tudeng Le Figarole.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Tema sõnul on suur oht, et paljud organisatsioonid kasutavad koroonasulgu ära oma ideoloogiate levitamiseks ja instituudi üle kontrolli saavutamiseks. Nad tegelevad pidevalt vastuolude õhutamisega, nii kohustusliku kirjanduse kui ka näiteks nn kriitilist rassiteooriat ja valgete privilegeeritust käsitlevate kursuste kohustuslikuks muutmisega.

Ehkki sedalaadi aktivismis ei ole midagi uut, tegeleb viimastel aastatel üha rohkem tudengeid ja õppejõude niisuguste ideede propageerimisega. Seda kinnitab ka Sciences Po üliõpilasnõukogu liige Antonin Ferreira.

Paljud tudengid kaebavad selle üle, et vasakäärmuslased häirivad oma aktsioonidega loenguid. Näiteks katkestas üks selline grupp 2019. aastal tuntud filosoofi Alain Finkielkrauti loengu. Olukord väljus kontrolli alt ja kohale kutsuti politsei.

Väikeste vasakäärmuslike gruppide mõju on niivõrd suur, et isegi Prantsusmaa üliõpilasliit (UNEF), mis on samuti traditsiooniliselt vasakpoolne, on hakanud probleemiga tegelema. „Oleme proovinud teha nendega koostööd, kuid see on võimatu,“ ütles UNEFi Sicience Po president Thomas Le Corre. „Mismoodi teha koostööd inimestega, kes ütlevad sulle, et sa ei saa arutelus osaleda, kuna oled valge?“ lisas Le Corre.

Allikas: RemixNews

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused