Reformierakonna pakutud eeskuju: Rootsi eestlased väidavad ennast elavat nagu Nõukogude Liidus

Maailm,
- Updated
Jõulueelne ja koroonaaegne maskideta Rootsi.

Delfi vahendab eestlaste arvamusi koroonaaegsest Rootsist ja selgub, et Reformierakonna poolt Eestile eeskujuks toodud maa ongi Sovjetistaniks ehk Absurdistaniks saanud.

Uued Uudised on varemgi rootslaste postsovjetlikest lollustest a la “Võimalik vaid Venemaal” kirjutanud, näiteks soopõhisest lumekoristamisest Stockholmis kaks talve tagasi, aga nüüd kinnitab seda ka sotsialismilembeline EPL/Delfi.

Laias laastus kirjutatakse Rootsi kohta, et koroonanõuete osas tuleb lugeda ridade vahelt, laveerides ametlike ja omaenda seisukohtade vahel; ühel päeval tullakse välja lollustega, mis kohe järgmisel päeval ära muudetakse, kusjuures neid ei seadustata, vaid soovitatakse; valitsus süüdistab hädades kohalikke võime, nood aga teatavad seepeale, et pole ametlikke juhiseid saanud; erinevad laborisüsteemid annavad erinevaid andmeid ja nii edasi.

Üks kohalikest eestlastest ütleb, et Rootsis ei tehta midagi, mida pole kästud ja toob näiteks, et kui paber maha kukub, siis seda üles ei tõsteta, kuna selleks tööks on ette nähtud koristaja. Koroonapiirangute leevendamiseks ei viitsivat keegi vaeva näha, sealhulgas näiteks spordiüritustel istekohtade hõrendamist, vaid eelistatakse üldse publik eemal hoida.

Vanemad inimesed mäletavad kõike seda Nõukogude Liidu aegadest – just seal oli kõik nii ära reguleeritud, kuid samas ka absurdiks muudetud, sest keegi ei soovinud vastutada, lõppkokkuvõttes aga viis kõik see inimeste irdumiseni tegelikust elust, ning kodanikuühiskonna kadumiseni (kui seda üldse oligi). Inimesed lihtsalt ei hoolinud enam ühiskonnast, sest bürokraatlikuks muudetud keskkond ei soodustanud initsiatiivi ülesnäitamist, vaid pigem karistas selle eest.

Rootsi kohta öeldi juba nõukaajal, et tõeline sotsialism on seal, mitte NLiidus. Kui Eesti oleks kuulda võtnud Reformierakonna, sotside ja veel mõne poliitilise jõu soovitusi (mida jagatakse veel tänagi) võtta eeskujuks Põhjamaad, sealhulgas ka Rootsi, elaksime me täna juba sellises naasnud sotsialismi ühiskonnas. See oht on ka täna Lääne suunalt reaalne, sest seal on vasakäärmuslik maailmavaade tugevnemas.

Rootsi on lisaks sotsialismile tuntud ka migrandiühiskonnana, mis on taas üks meenutus NLiidust, kes tõi meile sisse 300 000 muulast. Ainult et Rootsis väljenduvad negatiivsed mõjud lisaks ka sisserändajate massilise kuritegevuse kaudu, mis on riigi muutnud granaadiplahvatuste maaks.

Seega pole Eesti liberaalide ja vasakpoolsete soovitatud Rootsi mudel midagi muud kui NSVL vol.2.

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused