Rongireisijad tegid Saksamaal kahjutuks “vaimsete probleemidega” iraaklasest pussitaja

Maailm,
- Updated
©Scanpix
Sündmuskohal.

Politseinik ja veel kaks reisijat murdsid Saksamaal kohalikus rongis reedel pikali Iraagis sündinud mehe, kes haavas noaga viit inimest, sealhulgas korrakaitsjat, kes ei olnud tööülesandeid täitmas, teatasid võimud.

Nordrhein-Westfaleni liidumaa kõrge ametniku sõnul oli 31-aastast ründajat 2017. aastal põgenikehostelis elamise ajal uuritud seoses võimaliku islamiäärmuslusega, kuid rongirünnaku motiive pole seni tuvastatud.

Neli vigastatut viidi haiglasse käte- või näo- ja peahaavadega, üht kannatanu sai aga pussitada õlga. Ükski neist ei ole eluohtlikus seisundis. Ka ründaja sai vigastada ja viidi kliinikusse.

Rong oli just välja sõitnud Hollandi piiri lähedal asuvast Herzogenrathi jaamast ja suundunud kell 7.42 kohaliku aja järgi Lääne-Saksamaa linna Aacheni poole, kui mees hakkas valimatult kaasreisijaid ründama, ütles liidumaa siseminister Herbert Reul.

Ta kiitis 60-aastase teenistusvälisel ajal rongis sõitnud politseiniku ja reisijate julgust, kes olid “halvema ära hoidnud”. Ta kirjeldas rünnakut kui “kohutavat kuritegu, mis peatati tohutu vaprusega”.

Reul ütles, et mees oli 2017. aastal läbinud politseikontrolli võimaliku islamiäärmusluse suhtes, kui põgenikehostel, kus mees elas, teatas, et ta on endale habeme kasvatanud, muutnud oma käitumist ja isoleerinud end kaaselanikest.

Saksa uudisteagentuur dpa tsiteeris Aacheni prokuröre, kes ütlesid, et neil pole seni kindlaid tõendeid, et rünnak oli ajendatud islamismist, kuid on märke, et mehel võis olla vaimseid probleeme. (AP-BNS)

Toimetuselt: alles sel kevadel avaldas Saksamaa raporti, milles “paremäärmuslus” oli nimetatud kõige suuremaks julgeolekuohuks. Tegu on poliitilise hinnanguga, sest nagu eelolevast uudisest selgub, püütakse islamiterrorismi olemasolu varjata: “mehel võis olla vaimseid probleeme” ja “pole seni kindlaid tõendeid, et rünnak oli ajendatud islamismist”.

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused