Rooma paavst külvab maailmas segadust

Rooma paavst – mees, kes headuse sildi all teeb saatanlikku maailma lammutamist, kutsudes avama tee kõigile rändlejatele.

Paavst Franciscus on asunud maailma muutma stiilis, et kui keegi jala kodust välja tõstab, on ta õnnetu ja kõik peavad oma asjad sinnapaika jätma, et teda aidata.

Paavst tegi pühapäeval Bulgaariat külastades üleskutse avada südamed ja uksed migrantidele. “Ma soovitan austusega kõigil bulgaarlastel, kes on tuttavad emigratsiooni draamaga: ärge sulgege silmi, südameid ega käsi nende ees, kes teie uksele koputavad,” manitses paavst.

Ja seda ütleb katoliku kirikupea ühele Euroopa vaesemale riigile, kus sündimus langeb ja elanikud lähevad võõrsile tööd otsima, jättes külad tühjaks.

Bulgaaria üheksast miljonist elanikust 1989. aastal on nüüdseks alles seitse miljonit, 2050. aastaks ennustatakse 5,4 miljonit. Paavst tunnistab, et migrandid tahavad pääseda rikkamatesse riikidesse ja seega soovitab ta Bulgaarial hakata transiitriigiks – sellised riigid vaevlevad kõige suurtemates migratsiooniga kaasnevates probleemides!

Katoliku kiriku peale oli Sofia lennujaama vastu tulnud peaminister Bojko Borisov, kellele on meeltmööda visiidiga kaasnev rahvusvaheline tähelepanu Euroopa Liidu vaesemate riikide hulka kuuluvale Bulgaariale.

Paavst Franciscust tervitab Bulgaarias väike katoliku kogukond, kuid kohalik õigeusukirik on ühispalvuse ettepaneku tagasi lükanud.

Bulgaaria õigeusu kiriku sinod lükkas aga aprillis tagasi ettepaneku, et õigeusu preestrid osaleksid esmaspäevaks kavandatud ühises “rahupalves” Sofia väljakul.

Bulgaaria kirik ei ole nõus mitte mingi jumalateenistusega Sofia Aleksander Nevski katedraalis, kui paavst seda pühapäeval külastab. Bulgaaria ei võta ainsa õigeusu kirikuna osa katoliku kirikuga dialoogi edendava komisjoni tööst.

Vatikani allikate sõnul võtab palvusest osa vähemalt üks Bulgaaria moslemite juht, kuid õigeusukirik saadab vaid lastekoori.

Paavst propageerib praegu kogu maailmas rahvasterännet, soovitades riikidel loobuda kasvõi suveräänse riigi õigustest, kuid migrandid igal juhul vastu võtta. Seega töötab katoliku kiriku pea ühe suurima maailma lammutamise kampaania peakorraldajana.

Kommentaarid