Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Rõõmustav uudis kliimavõitlejatele – Taliban ühineb rohepöördega

25.08.2021
“Rohelised” taliibid.
© Kuvatõmmis

Talibani esindaja ütles esmaspäeval intervjuus Newsweekile, et džihadistlik organisatsioon tahab võimalust kaasa lüüa ülemaailmsetes probleemilahendustes, sealhulgas võitluses kliimamuutustega, ja muudes globaalsetes väljakutsetes.

Terrorirühmituse pressiesindajad on avalikkusele antud intervjuudes pidevalt rõhutanud oma uut “mõõdukust”, väites, et nad on koostamas kaasaegset „kaasavat”, kuid šariaadile vastavat valitsust. Nad on korduvalt väitnud, et austavad naiste õigusi – see on kaugel ulatuslikest julmustest, mis pandi toime naiste ja tüdrukute vastu nende esimese ametiaja jooksul, ning koledustest, mis on dokumenteeritud üleriigiliselt viimase nädala jooksul.

Talibani kultuurikomisjoni liige Abdul Qahar Balkhi kinnitas Newsweekile, et Talibani juhid püüavad sisendada rahvusvahelisele üldsusele usaldust oma valitsemise vastu. Balkhi lisas, et Taliban näeb kliimamuutuste ja muude rahvusvaheliste probleemide vastu võitlemises ainulaadset võimalust maailmaga ühineda, vahendab Breitbart.

Samas tulevad Afganistanist teated uue režiimi kunagiste vastaste tagaotsimistest ning tapmisest. Pühasõdalaste soov hakata inimeste tapmise asemel võitlema CO-ga aga tundub odava propagandanõksuna, et ennast maailma üldsuse silmis rehabiliteerida.