Rootsi feministide uus liider tunneb endal vastutust välismaiste mõrvarite heaolu eest

Rubriik Maailm On
Gita Nabavi
©SVT Stockholm
Gita Nabavi

Rootsi Feministliku Partei (FI) partei uus liider Gita Nabavi, kes on tugev sisserände kaitsja ja väljasaatmise vastustaja, lubaks ka rootslaste mõrvajatel riiki jääda.

“Ideaalne oleks täiesti avatud riik, millel pole piire ja kus keegi ei saa kedagi välja saata — me püüame selles suunas töötada,” ütles partei esimeheks valitud Gita Nabavi meediakanalile SVT.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Kui talt küsiti, mida arvaksid tema ettepanekust viis 2017. aastal Stockholmi terrorirünnakus hukkunut, siis kaitses Nabavi ikkagi terroristide õigust Rootsis viibida. Tema arvates võiks välisriikide kurjategijad ja terroristid riiki jäädagi ja neid ei tohiks välja saata, sest just Rootsi vastutab nende eest, vahendab kansalainen.fi.

“Kui kõik kurjategijad välja saata, siis kuhu nad läheksid? Just seepärast, et nad pole siin sündinud, oleme me nende eest vastutavad,” selgitas feminist.

Partei eelmine esimees Victoria Kawesa mõisteti 2017. aasta detsembris süüdi autoriõiguste rikkumise eest. Kawesa oli Linköpingi ülikoolis sooideoloogiatest loenguid pidades kasutanud ühe filosoofiat uuriva inimese töid, kusjuures allikat ta oma argumentides ei maininud.

Rootsi feministide kummalistest ettevõtmistest võiks kirjutada terveid raamatuid. Isegi Eesti peavoolumeedia kirjutas mullutalvisest soopõhisest lumekoristusest Stockholmis— nimelt leidsid naisõiguslased, et kuna autoroolis on valdavalt mehed ja naised jalutavad tänavatel, siis tuleks tehniline võimsus jaotada sõidu- ja kõnniteede vahel võrdselt. Tulemuseks olid lumised autoteed ja siledaks nühitud kõnniteed, kus daamidel oli tegu kõrgetel kontsadel tippimisega.

Möödunud aastal kirjutasid Rootsi ajalehed ka sellest, et feministide parteil tuli Malmö immigrantide linnaosast oma bürooruumid ära tuua, sest naised ei tundnud ennast seal enam turvaliselt. Paradoksaalselt leidsid nad endale uue kontori majas, kus asusid ka ühe mootorrattaklubi ruumid — nood hoidsid vägivaldseid immigrante eemal.

Rootsis lõi aastate eest laineid 27-aastase Rootsi modelli Elin Krantzi saatus, kes oli Facebook’i grupi «Meile meeldib mitmekesisus» liige, nimetas end multikultuurseks inimeseks ja toetas sisserännet kolmandatest maailma riikidest oma kodumaale. Neiu vägistati ja tapeti Rootsi jõudnud 23-aastase Etioopia immigrandi poolt.

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused