Rootsi ja Afganistani varjatud ühisosa – pidevad tulistamised

Maailm,
©Reuters/Scanpix
Rootsi politseinike töö on muutunud eriti ohtlikuks.

Pühapäevane peavoolumeedia teatas küll laskudest ja plahvatustest Afganistani pealinnas Kabulis, kuid mitte sarnastest sündmustest Rootsi heaoluühiskonnas.

Stockholmi politsei teatel oli pühapäeva õhtul olukord riigis pingeline seoses mitme tulistamisega. Kella 18 paiku tulistati Solletunas kahte meest, kellest üks sai surma, teine viidi raskelt haavatuna haiglasse. Tund aega hiljem toimis laskmine Järfälla omavalitsuses Kallhällis ja veel hiljem Blackebergi lääneosas, kus oli ka tapetu. Kokku hukkus pühapäevastes tulistamistes kaks inimest.

Rootsi on omapärane ühiskond – üheaegselt feministlik, migrandilembeline, multikultuurne ja poliitkorrektne, teisalt aga vägivaldne, sest granaadiplahvatused ja tulistamised on saanud igapäevasteks. Sageli rünnatakse politseinikke ja riigis on hinnanguliselt 50 no-go-tsooni sisserändajatega asustatud piirkondades.

Politsei selgitab vägivalda kuritegelike jõukude arveteõiendustega, “unustades” alati, et need on sisserändajate jõugud, kes on elu riigis ebaturvaliseks muutnud.

Allikad: Dagens Nyheter, Samhällsnytt

Kommentaarid

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused