Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Rootsi „jõulised meetmed” sisserändajate kuritegevuse vastu: tuleb kohustuslik sotsiaalse käitumise kursus

02.02.2021
Süüria migrandid Rootsis 2015. aastal – inimesed, kes ei tea suurt midagi Lääne kultuurist. (Foto: Scanpix)

Migrantide kuritegevus on aastaid šokeerinud Rootsit, kus sotsiaaldemokraatide valitsus otsustas lõpuks “vastumeetmed” kasutusele võtta. Tulevikus läbivad kõik Rootsi saabuvad varjupaigataotlejad kohustusliku sotsiaalse käitumise kursuse.

Justiits- ja sisserändeminister Morgan Johanssoni sõnul on kohustuslik sissejuhatav kursus riiki sisenevate demokraatlike normide ja Rootsi väärtuste kohta “loomulik algatus assimilatsiooni edendavate algatuste ahelas”.

Rootsi valitsus otsustas, et kõik tulevased varjupaigataotlejad läbivad selle kohustusliku sotsiaalse orientatsiooni kursuse, mis peaks toimuma varsti pärast saabumist.

Rootsi immigratsiooniametile on antud ülesandeks valmistada sissejuhatav kursus “hea sotsiaalse käitumise” kohta, mis teavitab uusi sisserändajaid nt. varjupaigaprotsessi, Rootsi seaduste ning riigi demokraatlike normide ja väärtuste kohta. Kursus sisaldab teavet reeglite kohta, mis sisaldavad nn “aumõrva vägivalda” ja repressioone ning diskrimineerimise ja väärkohtlemise teemasid.

Uustulnukatele öeldakse muu hulgas, et Rootsis on keelatud polügaamia, naiste suguelundite moonutamine, laste abielu ja perevägivald, samuti rassism (sealhulgas antisemitism, afrofoobia ja islamofoobia) ning muud rahvustevastased vaenutegevused.

„Kõik selle riigi varjupaigataotlejad peavad teadma, millised õigused ja kohustused kehtivad ning milline on elu siin. Ühiskonna tutvustamine peab olema osa varjupaiga taotlemise protsessist ja see peab olema loomulik algatus, mis soodustaks varjupaigataotlejate assimileerimist Rootsis, ”ütles Johansson pressiteates.

Rootsi valitsuse sõnul tuleb kursus põhimõtteliselt läbi viia suuliselt Rootsi immigratsiooniameti ruumides kohapeal, kuid seda saab kombineerida muu hulgas ka digitaalse iseõppega. Eelduseks on see, et naistel ja meestel peavad olema osalemiseks võrdsed võimalused.

Uue “sotsiaalse kursuse” meetodid esitatakse selle aasta aprilliks ja ametlikult hinnatakse neid aastal 2023.

Allikas: MVLehti.