Rootsi käsigranaatide saaga sai kolmapäeval Malmös uue kärgatuse näol täiendust

Maailm,

Rootsis Malmös kärgatas kolmapäeva õhtul Rosengårdi politseijaoskonna ees tugev plahvatus. Kohaliku meedia andmetel tekitas plahvatuse käsigranaat, vahendab Õhtuleht.

Politsei pressiesindaja Anna Goransson ütles ajalehele Aftonbladet, et õnneks ei vigastanud plahvatus ühtegi inimest, kuid kahjustada said mitmed autod. Lehe andmetel kahtlustatakse rünnakus kahte inimest. Intsident leidis aset kell üheksa paiku kohaliku aja järgi. Politsei on kõrgendatud valmisolekus ning patrullib erinevates linnaosades.

Malmös ja kogu Rootsis on viimastel aastatel toimunud hulgaliselt plahvatusi. Jaanuari alguses sai Stockholmi Vårby Gårdi metroopeatuses surma 60-aastane mees, kes võttis maast üles käsigranaadi, pidades seda mänguasjaks. Mullu 29. detsembril lasti Malmö ühe jaoskonna ees õhku politseiauto. Rootsi lõunaosas Helsingborgi linnas toimus oktoobris plahvatus kohaliku politseijaoskonna sissepääsu juures, novembris kärgatas põrgumasin ühe Malmö ööklubi lähedal.

Käsigranaadid on saanud Rootsi kuritegeliku maailma omamoodi sümboliks, kusjuures kuritegevuse kasv on suuresti tingitud rändekriisist ja arvukate immigrantide saabumisest. Rootsi politsei on tunnistanud, et ei saa nii kuritegevuse kui terrorismiga seostatava plahvatustelainega enam hakkama. Poliitkorrektne Rootsi ühiskond ja meedia hoiduvad siiski kogu probleemi seostamisest riigi kontrolli alt väljuva pagulaspoliitikaga.

Kommentaarid

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused