Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Rootsi kavatseb kütuseaktsiisi alandada, kliimahüsteerikud on vastu

-
09.09.2023
Eesti vasakvalitsus keeldub kütteaktsiisi alandamast, Rootsi parempoolsed aga teevad seda, nagu teeks ka EKRE. Pilt on illustratiivne.
© Uued Uudised

Mullu oktoobris võimule tulnud parempoolne valitsus, mida toetavad immigratsioonivastased Rootsi Demokraadid, teatas neljapäeval plaanist kärpida alates 2024. aastast bensiiniaktsiisi 1,64 krooni (14 eurosendi) ja diislikütusel 0,43 krooni (3,6 eurosendi) võrra liitri kohta.

Keskpartei ütles, et maksukärbet tuleb suunata neile, kel seda hädasti vaja.

“Ärge andke seda raha kõigile. Andke kolm või neli krooni liitri kohta neile, kes elavad maal ega saa kasutada ühistransporti,” ütles erakonna majandusküsimuste kõneisik Martin Adahl ajalehele Dagens Nyheter.

Energia-, ettevõtlus- ja tööstusminister Ebba Busch ütles, et meedet, mis läheb riigile maksma 6,5 miljardit krooni (545 miljonit eurot) on vaja aitamaks perekondi, kes on hädas umbes 10 protsendi juures pidama jäänud inflatsiooniga.

“Rootslane olla on liiga kallis,” ütles ta. “Me peame tegema, mis suudame, et muuta selles riigis elamine odavamaks nii tarbijatele, perekondadele kui põllumeestele,” ütles minister Rootsi raadiole. “Me kasutame kõiki oma tööriistakasti riistu, et tuua alla kütusehinnad, millel on mõju ka inflatsioonile.”

Rootsi opositsioonilised rohelised ja tsentristid kritiseerisid reedel valitsuse plaani kärpida bensiini- ja diislikütuse aktsiise, hoiatades, et see mõjub kliimamuutuse pidurdamise püüetele hukatuslikult.

Roheliste partei juhi Märta Stenevi sõnul tuleks toetada hoopis algatusi, mis ajendaksid tarbijaid minema üle elektriautodele. (BNS)