Rootsi läheb enesehävituslikku teed – nii migratsiooni kui pandeemiaga

Maailm,
- Updated
©AFP/Scanpix
Stockholmi tänavapilt.

Üha sagedamini kuuleb arvamust, et kas multikultuurses Rootsis üldse enam on mõistusega ühiskonda – eriti praeguse pandeemia päevil.

BNS vahendab, et kui Norra teatas juba neljapäeval koolide ja lasteaedade sulgemisest, siis Rootsi tervishoiuametnike hinnangul on mõistlik koolid lahti hoida.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Norras on juba 750 kinnitatud juhtumit, Rootsis on nakatunuid 775. Kardinaalselt erinev suhtumine aga silmaga märgatav.

Rahvaterviseameti juht Johan Carlson arvab, et lapsed ja koolid epideemiat ei levitavat ja seega ei anna sulgemine mingit efekti. Tema sõnul võib koolide kinnipanek vajalikuks muutuda alles siis, kui haigus on laiemalt levimas ja inimeste üldist liikumist on vaja piirata. Seega aega küll!

Järgmine jutt aga paneb asjad paika – Carlsoni hinnangul ei saa koole sulgeda ka enne, kui maakondadel on olemas plaan selle kohta, kuhu lapsed panna. «Paljudel lastel ei ole turvalist kodu või kedagi, kellele toetuda. On täiesti võimatu kiita lihtsalt heaks koolide sulgemine ja jätta lapsed omapead,» lausus Carlson.

Paljudel lastel pole kodu? Kas see ongi Skandinaaviamaades levinud laste “riigistamise” tulemus, kus lastekaitsetöötajad on lapsed vanematelt ära korjanud ja neil pole kriisiolukorras kusagile minna?

Nii küsivadki kommentaatorid: “Kas rootslaseid on tabanud mingi “enesehävituse epideemia”? Vägisi tekib tunne, et see rahvus tahab ennast maailmakaardilt lihtsalt kustutada – tehku siis seda juba kiirelt ja valutult, et teised ei peaks seda pealt vaatama…”

5 commentsOn Rootsi läheb enesehävituslikku teed – nii migratsiooni kui pandeemiaga

 • Avatar

  Lõpuks üks mõistuslik lähenemine praeguses enesehävituslikus käitumises!!

 • Avatar
  Leo Viller

  Taoline käitumine on Rootsile juba pika aja jooksul tuttav. 1935. aastal võttis Rootsi parlament saksa natsionaalsotsialistide eeskujul vastu seaduse sundsteriliseerimise kohta. Steriliseeriti väidetavalt vaimselt ja geneetiliselt alaväärtuslikke. 1941. aastast, kui sakslastel veel hästi läks, lisandusid mustlased, asotsiaalid ja seksuaalveidrikud. Viimane steriliseerimine ( neist umbes 90% naised ) toimus 1976. aastal. Kokku steriliseeriti üle 60000 inimese

 • Avatar

  See juba kisub sinna kaugusesse kaks inimpõlve. Mu ema armastas õmmelda, tädile
  smugeldati Rootsist Burda’sid. Keskel, kus lõikelehed, olid ka lisalehed, kataloogilaadsed.
  Kräsupäistest tumedanahalistest nunndest lastest, millist endale tahad. Ma adun, et see ei kattu
  üks ühele Rootsi sotside tehtud pöördumatu kuriteoga oma riigi ja rahva vastu aga
  tulemus on õõvastav. Juba paarkümmend aastat tagasi oli taunitav valjusti välja öelda,
  et oled rootslane. Olen nende keskel töötanud paarkümmend aastat, nii et tean.

 • Avatar
  Aleksander

  Eile oli Postimehes uudisnupuke, mis väitis, et 23. miljonilise elanikkonnaga Taiwanil on kõigest 50 nakatumisjuhtumit. See on tänu sealsete võimude kiirele ja professionalsele reageerimisele mandri-Hiinas toimuvale. Ärgu enam keegi rääkigu, et ennetav reageerimine tekitab paanikat ning mõjub üldse pärssivalt. Eestis on tänase hommiku seisuga juba enam kui 100 nakatunut. Eesti riigiorgamid on varemgi silma paistnud ebaprofessionaalsusega. Väga tihti võetakse sinna tööle nö. ‘sugulasi’, kelle õpitud eriala ei vasta üldse ametialaga või kes on oma erialal pikka aega mittetöötamise tõttu degradeerunud.

  • Avatar

   Kahju, et selle persses ametkonna hulgas on ka Eesti Politsei – organisatsioon, mida rahval on üldjuhul vaja ühena esimestest…
   Eile õhtul peale kl. 21 pidin Tartu kesklinnas, linna elu tuiksoonel, ootama Politseid 10 min.!!! Selle aja peale oli pätt juba rahulikult minema jalutanud, nii et hiljem ei aidanud ka mitme patrulliga kammimine enam… Teise ohvri juures kuulsime, et seal oli kaabakas juba noa välja tõmmanud…

   Ja 112 telefoni võttis vastu naine, kes ei tundnud Tartu kesklinna üldse…, ja ütles, et nad võtavad kõnesid vastu üle Eesti…
   Säh siis sulle operatiivset tegutsemist !

   Kahju tõesti, et me sellest Vaheri-närakast lahti ei saanud… 🙁

Kommentaarid on keelatud

Tähelepanu!

Kuna küberrünnakud aina sagenevad ning Facebook ei ole spämmi tõkestamiseks juba pika aja jooksul midagi ette võtnud, siis olime sunnitud Facebooki kaudu artiklite kommenteerimist piirama.

Anonüümse kommentaari lisamise võimaluse jätsime avatuks.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused