Rootsi liberaalidel on neomarksistide laiutamisest kõrini ja nad otsivad sidet konservatiividega

Maailm,
- Updated
Rootsi Demokraatide üks populaarsemaid juhte Jimmie Akesson. (Foto: Scanpix)

Postimees ja ERR kirjutavad oma rikutuse tasemelt: “Liberaalid sillutavad Rootsis teed paremäärmuslaste mõju kasvule”. Tegelikult toimub hoopis teistsugune protsess.

Postimees vahendab: “Ust teatud teemade arutamisele Rootsi Demokraatidega paotasid juba varem Kristlikud Demokraadid ja suurim opositsioonipartei Moderaadid. Liberaalide esimehe Nyamko Sabuni ettepanek kursimuutuseks kogus erakonna nõukogus 59 poolt- ja 31 vastuhäält.”

Intervjuus Dagens Nyheterile on sotsiaaldemokraadist peaminister Stefan Löfven vihane, et liberaalid on avatud ja võiksid olla osa Rootsi Demokraatide toetatud valitsusest.

Ta väidab, et SD on “mitte-demokraatlik partei” ja “natsismist pärit rassistlik partei”. “Pole tähtis, kui palju inimesi nende poolt hääletab, SD pole endiselt demokraatlik,” rõhutab Löfven. Kusjuures Rootsi seaduste järgi on Rootsi Demokraadid seaduslik partei, ta lihtsalt ei meeldi riigi hukka viinud neomarksistidele.

“”Paremäärmusluse” sõna Postimehes tuleb muidugi vasakäärmuslaste ajalehtedest, mida Rootsi ajalehed enamasti on. Aga jah, liberaalid, need, kes päriselt on liberaalid, neil hakkab juba kõrini saama neomarksistide laiutamisest. Keeldudest, mis lähe kuidagi kokku liberaalsusega. Ja nii huvitav kui see ka ei ole, siis päris liberaalide liitlased ongi tänapäeval konservatiivid ja patrioodid. Seega selline parteide lähenemine pigem on aja märk. Märk sellest, et marksistide laiutamine on hakanud mõjuma ka liberaalidele kainestavalt. Vasakäärmuslased (sotsid jms.) tuleb lükata sinna kuhu nad kuuluvad – ajaloo prügikasti,” kommenteerib sotsiaalmeedias teemat Taivo Sepp.

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused