Rootsi maavägede juht: riik võib juba mõne aasta pärast sõjas olla

Maailm,
- Updated
Afghanistan Sweden

Rootsi maavägede juhataja kindralmajor Anders Brännströmi hinnangul võib riik olla juba mõne aasta pärast sõjas, kirjutasid ajalehed Aftonbladet ja Expressen.

Brännström ütleb seda Rootsi maakaitsepäevade puhul veebruari alguses Norbbotenis peetavas kõnes.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

“Rahvusvaheline olukord, kus me elame, ja mis ilmneb ka meie strateegiast, viib järelduseni, et võime olla sõjas juba mõne aasta jooksul,” ütleb kindral.

Brännström viitab parlamendis heaks kiidetud Rootsi relvajõudude arengukavale aastateks 2016-2020, märkides, et vajadus arendada relvastatud võitluse võimekust on ilmne.

“Kaitseväge ja kõiki, kes võivad meid toetada, peab nüüd ühendama püüe parema lahinguvalmiduse poole,” ütleb Brännström, rõhutades maakaitsepäevade tähtsust sellise valmistumise kontekstis.

Parlamendi kaitsekomisjoni esimees Allan Widman on samal seisukohal ja kinnitas, et toetab kindrali ebatavalist sõnavalikut.

Widmani sõnul tuleb pika rahuperioodi järel hingeliselt valmistuda selleks, et ka Rootsi võib sattuda sõjalisse konflikti lähipiirkonnas.

“Minu hinnang on see, et Rootsi on elanud rahus üle 200 aasta, olukord on aga praegu nii tõsine, et me peame valmistuma selleks, et vägivaldsed konfliktid levivad naaberriikidesse või meile,” ütles Widman Expresseni usutluses.

Widmani sõnul on Venemaa tõeline oht. Põhjusena nimetab ka rahvusvahelise olukorra arengut Gruusia ja Ukraina sündmuste tõttu, kuid mainib ka Venemaa majandusliku olukorra nõrgenemist sanktsioonide ning toornafta erakordselt madala hinna tõttu.

Riigikaitsenõukogu liige Mikael Oscarsson kiidab samuti maavägede juhataja Brännströmi.

“Kui Balti riigid on ohustatud, oleme ka meie ohustatud. Me peame suutma tegutseda nii kriisis kui sõjas,” ütles Oscarsson ning rõhutas, et selleks on vaja muutust poliitilises mentaliteedis.

BNS

Foto: AP / Scanpix Sweden

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused