Rootsi minister näeb riigi rahakoti tühjenemises süüd mitte immigrantidel, vaid eakatel

PensionäridPensionärid

Rootsi sotsiaalminister leiab, et riigi heaolule ei ole koormaks mitte varjupaigataotlejate vastuvõtt, vaid eakad inimesed.

Rootsi sotsiaalkindlustussüsteem on juba pikemat aega olnud üle koormatud. Ajaleht Aftonbladet aga vahendab sõnul sotsiaaldemokraadist sotsiaalministri Annika Strandhälli arvamust, et probleem on tingitud vanemaealistest rootslastest.

Põhjuseks oli Aftonbladeti lugeja kiri, kes avaldas arvamust, et riigi rahakoti tühjenemise taga on sisserändajad, kes tööd teha ei taha ja elatuvad toetustest, kuid see leidis Annika Strandhälli poolt kohe vihast vastukaja. Tema sõnul on süüdi Rootsi kiiresti vananev elanikkond, kelle keskmine eeldatav eluiga aina pikeneb, aga kroonilisi haigusi on neil rohkem kui 30 aastat tagasi.

Sotsiaalminister väidab, et 2025. aastaks kasvab üle 70-aastaste inimeste arv 300 000 võrra ja tema arvates on see suurim probleem. Sisserändajates ta paraku otsest probleemi ei näe.

Samas on Rootsi majandusuuringute instituudi peaspetsialist Ylva Hedén Westerdahl juhtinud tähelepanu asjaolule, et kui üha uued riiki saabuvad sisserändajad Rootsi tööturule ei jõua, peab riik lisaraha otsima maksutõusudest. Rahandusminister Magdalena Andersson tunnistas kanalile SVT samuti järjest suurenevat survet töötavatele inimestele, kelle maksukoorem pidevalt kasvava sisserändajate hulga tõttu aina kasvab.

Selline Strandhälli moodi suhtumine on tasapisi võimust võtmas ka Eestis, kus paljude probleemide taga nähakse “pretensioonikaid” pensionäre, keda justkui peab ühtäkki ülal pidama hakkama, kuid ei arvestata seejuures nende eluaegset panust ühiskonna jõukusesse.

Kommentaarid