Rootsi multikultuurne ühiskond – hirmul ja ükskõikne, kui migrandid ahistavad rootslannat

Maailm,
- Updated
©Scanpix
Migrandid Stockholmis. Ka politseinik pole rootslane.

Portaal Samhällsnytt kirjutab loo sellest, kuidas sisserändajad ahistasid noort rootslannat ja keegi pealtnägijatest ei sekkunud.

Natalie istus metroos, kui mingi kamp kuhu kuulusid 3 araablast ja 1 aafriklane, hakkas teda tülitama. Üks istus talle praktiliselt peale ja kui Natalie palus endale ruumi teha, sai ta löögi näkku ja irvitav ahistaja ütles: “Mis sa ütlesid, väike hoor?” Ka teised hakkasid teda ahistama, käperdama ja lööma.

Natalie karjus, kuid mitte keegi ei reageerinud, kuigi metroos oli palju inimesi. Kui naisel õnnestus väljuda, tegi ta kurjategijatest pildi, mille peale tulid need talle jälle kallale, pekstes teda ribidesse ja vastu pead, samal ajal lubades teda ära tappa.

Pealtnägijaid oli umbes 50 ja mitte keegi ei tulnud appi. Alles siis, kui pätid olid läinud, tuli üks mees, ulatas oma visiitkaardi ja lubas vajadusel olla tunnistajaks. Kuigi perroonil oli valvekaamera, pole kedagi kinni võetud.

Samhällsnytt on rääkinud Stockholmi piirkondliku juhtimiskeskusega (RLC), mis kinnitab, et nad andsid alarmi seoses Mariatorgeti metroojaamas kell 21.15 toimunud sündmusega, kuid ei saa seda rohkem kommenteerida. Politsei teatel pole kedagi vahistatud.

“See oli halvim asi, mis kogu minu elus juhtunud on. Ma tunnen ennast pärast seda nii ebakindlalt, mul on lihtsalt nii halb ja valus, mul pole sõnu. Seal oli nii palju inimesi, kes saanuks sekkuda ja keegi ei teinud seda. See oli jube,” kirjutab Natalie Stern sotsiaalmeedias.

“Kümme aastat tagasi midagi sellist ei juhtunud. Kogen, et praegu juhtub palju rohkem haigeid ja jõhkraid asju ning seda kahjuks riiki tulnud välismaalaste tõttu. Võite mind nimetada rassistiks või milleks iganes soovite, kuid ma tean statistikat ja sõidan iga päev metrooga. Mitte et jätkan pärast seda metrooga sõitmist, kuid näen igapäevaselt, mis meie ühiskonnas toimub,” lisab ta.

Allikas: Samhällsnytt

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused