Rootsi on endiselt poliitkorrektne, kuid terrorismivastased müürid ikkagi kerkivad

Maailm,
©AFP/ Scanpix
Poliitkorrektne Euroopa võib kiunuda palju tahes, kuid rünnakuid takistavad tarad on juba paratamatus. Pilt on illustratiivne.

Kuigi sallivuslased väidavad, et Euroopa peab olema avatud ja müüre ei tohi püstitada, sunnib elu ise seda tegema.

Rootsi väljaanne Aftonbladet vahendab ajalehe Jönköpings Posten uudist, et praegu on Jönköpingis ehitamisel 280 meetri pikkune sein, mis kaitseb parki nimega Knektaparken terrorirünnakute eest. Sein, mis peaks olema kevadeks valmis, kulgeb paralleelselt Odengatani ja ringtee vahel.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Algatus on meede, mis võeti Rootsis päevakorda pärast Stockholmis Drottninggatanil toimunud terrorirünnakuid. Mitmed omavalitsused on juba hoolitsenud selliste objektide turvalisuse eest, nagu väljakud, koolid, pargid ja jalakäijate tänavad, et vältida tulevikus võimalike rünnakute sooritamist.

“Knektaparken on koht, kus on sellist tõkestamist vaja,” ütles linnaametnik Catrin Wåhlund. “Meie kohus on eraldada park tänavakeskkonnast, sest seal on palju lapsi, ja lisaks terrorirünnakutele kaitseb sein ka suuremate liiklusõnnetuste eest.”

Aftonbladet kirjutas sel nädalal ka sellest, et Rootsi politsei uurib riigi lõunaosas, ühes Hässleholmi omavalitsuse koolimajas toimunud plahvatust kui võimalikku terroriakti. Plahvatused on Rootsis juba tavapäraseks saanud, väidetavalt klaarivad sel moel arveid sisserändajatest kurjategijad.

Kuigi poliitkorrektne ja pagulaslembeline Lääne-Euroopa üritab “avatust” propageerida ja hoida, naaseb kontroll ja ennetus igale poole – terrorisõitude vastu pannakse linnade tänavatele betoonplokke, piiridel taastatakse dokumentide kontroll, massiüritused üritatakse turvalisemaks muuta (sealhulgas spetsiaalsed naistetsoonid või üritused naistele, et neid käperdamise ja vägistamise eest kaitsta), tänavatele suunatakse täiendavaid politsei- ja sõjaväepatrulle.

Paraku on kõik need meetmed vaid võitlus tagajärgedega, põhjuse ehk massiimmigratsiooni tõrjumisega ei soovi Lääne ühiskond endiselt piisava tõhususega tegeleda.

Allikas: Aftonbladet

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused