Rootsi pahandab Ungari peale, kes näitab Rinkeby kaudu sisserände negatiivset poolt

Ungari piiritara tagab riigile kaitstuse.

Rootsi haridusminister Gustav Fridolin külastas möödunud nädalal Ungarit, heites sealsele valitsusele ette seda, et madjarid kasutavad Rootsit ebaõnnestunud rändepoliitika näitena.

Haridusminister, kes on Rohelise partei liige, läks Ungarisse, et kohtuda valitsuspoliitikutega ja arutada haridusalaseid küsimusi. Muuhulgas tõstatas ta üles ka Rootsis toimuva kajastamise Ungari meedias.

Ungaris on paraku 2015. aastal alanud rändekriisist ja hilisemast piiritara ehitamisest saati olnud sisserändajate põhjustatud vägivalda väga vähe, terrorirünnakuid aga pole üldse olnud. Rootsis seevastu oli vägistamiste ja surmaga lõppenud vägivaldsete intsidentide arv 2017. aastal suurim alates 2002. aastast, kui seda statistikat koguma hakati, vahendab Breitbart.

Rootsi on sageli poliitkorrektsusest tingituna kurjategijate tausta saladuses hoidnud, kuid üha enam jõuab avalikkuse ette info, et kuritegevuse taga on 90% ulatuses sisserändajad, mida kinnitab juba ka ametlik info.  Võimulolijad rõhuvad küll sisserände positiivsele mõjule majanduses, kuid see ei väära fakti, et ühiskond on kaotamas turvatunnet.

Ungarlased lähevad 8. aprillil valima ja võimulolev Fideszi partei on teinud massiimmigratsiooni halvad küljed üheks valimiskampaania võtmeelemendiks. Möödunud nädalal pidis Orbán kõne Ungari raadios, milles ta sõnas: “Euroopa on immigrante täis. EL-i välispiiri tuleb kaitsta ja sisserändajaid ei tohi rohkem sisse tuua – neid tuleb hoida väljaspool Euroopat. ”

Kuu alguses ütles peaminister Ungari rahvuspäeval suurele rahvahulgale kõneldes: “Me näeme Euroopa riike, kes kaotavad iga päevaga midagi endast: linnaosa, ringkonna, linna, kus põlisrahva osa väheneb, kuni kaob, ja võõrad võtavad riigi üle. Olukord on selline, et need, kes ei takista sisserännet piiril, kaovad aeglaselt, kuid järjekindlalt olematusesse.”

Fideszi minister János Lázár on samuti avalikult massirände mõju demonstreerinud, külastades Austria pealinna Viini, kus ta kõndis läbi ühe sisserändajatega asustatud piirkonna, kirjeldades ise oma kogemust. Video tsenseeriti algselt Facebooki poolt, kuid pandi siis uuesti üles.

Kommentaarid