Rootsi politsei takistas Ungari ajakirjanikku pussitamist kajastamast

Maailm,
- Updated
Rootsi politsei on kuritegevuse vastu võitlemisega üle koormatud. Pilt on illustratiivne. (Foto: Scanpix)

Uppsalas pidas Rootsi politsei kinni Ungari telekanali HÍRTV reporteri, kes tegi reportaaži kohaliku politseijaoskonna ees.

Reporter Zoltán Bugnyári tegi reportaaži Rootsis hiljuti toimunud pussitamisest, milles sai viga kaheksa inimest. Pussitajaks osutus Afganistanist pärit migrant.

„Ehkki meie reporter ei avaldanud politseile mingit vastupanu ja esitas oma pressikaardi, oli igati valmis tegema politseinikega koostööd ja valmis politseijaoskonna ees filmimise lõpetama, ei lubatud tal lahkuda. Ta viidi jaoskonnahoonesse ülekuulamisruumi, kus tal ei lubatud teha ka ühtegi telefonikõnet. Teda peeti kinni kaks tundi,“ ütles HÍRTV kõneisik Breitbart Newsile.

Kõneisiku teatel ei olnud Bugnyár teadlik sellest, et Rootsi seadused ei luba filmida nn kaitstud hooneid nagu politseijaoskonnad. „Sellise seaduse olemasolust teda ei teavitatud, lisaks nõuti, et ta kirjutaks seletuskirja rootsi keeles.“

Kõneisiku sõnul räägib Bugnyár küll rootsi keelt, kuid tundis, et tema keeleoskus ei ole kriminaalasja ajamise puhul piisav ja palus seetõttu tõlki ning helistamise võimalust. Kuigi mõlemad õigused on seaduse järgi igaühele tagatud, ei kutsutud Bugnyári jaoks tõlki kohale. Samuti konfiskeeris Rootsi politsei mehe kaamera ja telefoni.

„Rootsi politsei käitumine on täiesti ennekuulmatu, sest politsei tegutses oma tööd tegeva ajakirjaniku vastu, ning ajakirjanik ei tegutsenud halbade kavatsustega. Meie seisukoht HÍRTV-s on täiesti selge: politsei tegevus oli ebaproportsionaalne, ebavajalik ning vastuvõetamatu,“ ütles HÍRTV esindaja.

Viimastel aastatel on Ungari ja Rootsi vahel tulnud ette mitmeid konflikte. Näiteks 2019. aastal võrdles Rootsi tolleaegne sotsiaalminister Annika Strandhäll Ungarit Natsi-Saksamaaga, viidates Ungari perekesksele poliitikale. Samuti on Rootsi ja Ungari vahel suuri erimeelsusi migratsioonipoliitika küsimustes.

Allikas: Breitbart

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused