Rootsi pooldab samuti migrantidest keeldujatele trahve ja kiusu

Sweden_Truck_Crash_14577.jpg-cc397

Rootsi rahandusminister Magdalena Anderssoni sõnul tuleks muuta Euroopa Liidus vaesemate liikmesriikide toetused sõltuvaks sellest, kui palju nad võtavad vastu asüülitaotlejaid.

Poola ja Ungari on keeldunud asüülitaotlejate vastuvõtmisest Lähis-Idast, ehkki paljud ELi ühiskassasse sissemaksjad riigid, nagu Rootsi, on seda teinud. Rootsi soovib pikemas perspektiivis vähendada ELi kulusid, kuna üks suurimatest sissemaksjatest, Suurbritannia, on liidust lahkumas. Väidetavalt on ka Saksamaa valitsusel plaan lõpetada või vähendada rahalist abi nendele liikmesriikidele, kes ELi nõudmistele vastu hakkavad.

Andersson meelest on täiesti põhjendamatu, et mõned liikmesriigid ei täida ELi migratsiooni puudutavaid otsuseid, kuid saavad liidu struktuurifondidest endiselt suuri summasid. Ta ütles Reutersile antud intervjuus, et Rootsi on teinud kõva lobitööd ELi eelarve tasakaalus hoidmiseks ja selle saavutamiseks on vaja kärpeid. Ilma kärbeteta tuleks näiteks Rootsil maksta aastast 2021 igal aastal enam kui 10 miljardit Rootsi krooni lisaks praegu makstavale 40 miljardile kroonile.

„Nagu igas teiseski klubis ei saa üks liige ainult võtta, midagi tuleb ka vastu anda,“ ütles Andersson. „See ei ole mitte ainult õiguslik küsimus, vaid ka poliitiline. Kui liit niimoodi otsustab, siis me leiame selleks ka seadusliku tee.“

“Olukorras, kus terrorismi Trooja hobune on rändega Euroopasse sisse lastud ja riigid muretsevad aina enam oma elanike elude ja turvalisuse pärast, on sellised avaldused vägagi küünilised,” ütles Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna juhatuse liige Urmas Espenberg uudist kommenteerides.

Allikas: Reuters  (refereeris ja tõlkis Triin van Doorslaer)

FOTO: AP/Scanpix – terrorirünnaku ohvrite mälestamine Stockholmis 8.04.17

Kommentaarid

2 kommentaari loole “Rootsi pooldab samuti migrantidest keeldujatele trahve ja kiusu

  1. Aigar Põder kirjutas:

    Ei ole sellest palju aastaid tagasi, kui juhtivad reformierakondlased eesotsas Ansipiga tahtsid meid muuta “turvaliseks” põhjamaaks. Kas need inimesed oleks täna valmis kinnitama, et Euroopa ühtsuse nimel on nad valmis taluma pommiplahvatusi ja isehakanud rallimehi meie tänavatel. EL-i institutsioonides tööd tehes saadava palga eest saab kahtlemata lubada endale turvalist keskkonda kuskil äärelinna villades. Aga mõtlevale valijale, kes peab oma lapsi linnaruumis kooli või huviringi viima, ise töö ja kodu vahet liikudes, temale sellist jama maha müüa on aina raskem. Rootsi oli minu lapsepõlves imede maa, kõik need Lindgreni ja Lagerlöfi lood. Mis sellest tänaseks saanud on tänu sotside aastakümnete pikkusele võimule? Koligu Ansip ise sinna elama.

  2. Enriko Erkmann kirjutas:

    Sisuliselt pole vahet, kas eestlased ohverdavad märkimisväärse osa riigi eelarvest pääsemaks sõjalisest või mittesõjalisest interventsioonist. Sissetung jääb sissetungiks, ümberrahvastamine ümberrahvastamiseks. Seepärast tuleb Brüsseli kättemaksuaksioonile reageerida sisulise sõjaseisukorraga. Tuleb päriselt püksirihma pingutada ja päriselt tagada iseseisva riigi põhifunktsioonid. Vastasel korral tabab meid liivlaste saatus.

Kommenteerimine on suletud