Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Rootsi revolutsioon: poisid võivad võistelda tüdrukute klassis

13.07.2021
Naisjooksjad
© Scanpix

Ajuvabadus ei näigi lõppevat, iseäranis meie läänenaabrite juures, kuhupoole me nõukaajal nii ihaledes vaatasime. Nimelt astus Rootsi kergejõustikuliit kuu tagasi revolutsioonilise sammu ja lubas kuni 18-aastastel sportlastel ise valida, millise soo võistlustel nad kaasa löövad.

„Sõltumata sellest, kas oled sündinud poisi või tüdrukuna, saad võistelda vastavalt sellele, kellena end tunned, kas tüdrukute või poiste seas,” selgitas alaliidu juht Hillevi Thor Delfi vahendusel.

Spordis pole transsoolisete inimestega arvestatud, ent nüüd seda lõpuks tehakse, tõdes Thor: „Paljude jaoks, kes leiavad, et pole õigest soost, on tegemist väga keerulise olukorraga, kuid usume, et spordi väel on positiivne mõju.”

Küsimusele, kas posid, kui nad tüdrukute seas võistlevad, ei saa selget eelist, vastas Thor: „Tuleb käituda vastavalt olukorrale ja lõppude lõpuks võib noormees võistelda tüdrukute seas, kuid mitte nende, vaid enda vastu.”

Kuid kas see ei hävita spordi alustalad, kui sa võistled pelgalt iseenda vastu, küsiti Thorilt. „Kergejõustik on palju enamat kui võistlemine ja medalid,” vastas Thor.

Rootsi kergejõustiku revolutsiooniline soopoliitika pälvis sotsiaalmeedias karmi kriitikat. „Te ei mõista, millise sopaluugi te avate,” säutsus politoloog Therese Verdun. „Palju õnne kõigile väikestele tüdrukutele, kes investeerivad oma aega selleks, et kergejõustikus midagi saavutada.”