Rootsi riigivõimu soovimatus karme viirusevastaseid meetmeid kehtestada võib kalliks maksma minna

Maailm,
©Reuters/Scanpix
Stockholmi tänav 1. aprillil – rahvarohke ja isegi vikerkaarelipud lehvivad.

Rootsis, kus pole koroonaviiruse leviku peatamiseks eriti midagi ette võetud, võivad aprillikuu jooksul nakatuda pooled elanikud.

Stockholmi ülikooli matemaatikaprofessor Tom Britton leiab, et ligi miljon rootslast on juba nakatunud. 30. aprilliks võib olla nakatunud 5 miljonit rootslast, vahendab Radio Sweden.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Meenutuseks: üks Hiina meditsiiniprofessor prognoosis, et maailmas võib nakatuda kuni 60% inimestest.

Professor Britton leiab, et nakatumiste tipp on 15. aprillil ja haiglatesse jõuab buum kaks nädalat hiljem. Rootsis on ametlikult registreeritud üle 6000 nakatumise ja viimastel andmetel 333 surma.

Rootsis pole kehtestatud karantiini nagu teistes Euroopa riikides ega piiratud liikumist. Rootsi poliitikud on rahvast rahustanud ja kinnitanud, et Rootsil õnnestub ilma karmide meetmeteta kriisist välja tulla.

Paljud inimesed on aga Rootsis muutunud rahulolematuks, kuna kardavad, et seal võib korduda Hispaania ja Itaalia stsenaarium, kus hukkunud on juba kümned tuhanded inimesed.

Eelmisel nädalal edastasid 2000 Rootsi arsti ja teadlast pöördumise valitsusele, milles nõuavad karmimate meetmete kehtestamist. Üks pöördumisele allakirjutanutest oli Nobeli fondi eesimees professor Carl-Henrik Heldin.

Rootsi teadlased on avaldanud arvamust, et Rootsi juhtkond on viinud riigi katastroofi kursile, kuna viirusel on lastud vabalt levida.

2 commentsOn Rootsi riigivõimu soovimatus karme viirusevastaseid meetmeid kehtestada võib kalliks maksma minna

 • Avatar
  Leo Viller

  Õiged kommunistid ( või nagu Rootsit valitsevad uuskommunistid ja nende ees lömitajad ) peavadki kuulama igasuguste spetsialistide nõuandeid. Nõukogude ajal rääkisid igasugused partei – ja komsomolitöötajad ning marksismi – leninismi asjatundjad lakkamatult peatsest kommunismi saabumisest. Nende kohta oli siis ütlus, et ole sa professor või ole sa sibi, üks ja sama jama tuleb välja

 • Avatar
  Allan Kiik

  Itaalia stsenaarium algas Firenze linnapea twiidiga “Hug A Chinese Day” mis kutsus kõiki virg-inimesi üles hiinlastel maske eest rebima ja neid kallistama, et mitte paista rassistlikuna… Siis märgati, et juba eelmisest sügisest peale on kasvanud viirusliku kopsupõletiku juhtumite arv ja alustati paanika külvamisega, selle peale lahkusid maalt pea kõik ida-euroopast pärit sanitarid ja meditsiiniõed, kuni veel oli võimalik liikuda…
  Kuigi mitte midagi eelnevate aastate gripiga võrreldavat ei ole toimunud, on sõgedate regulatsioonidega suudetud põhjustada peaaegu sama palju vanurite surmajuhtumeid nagu hullematel gripiaastatel. Umbes sama juhtus ka Hispaanias, kust samuti põgenesid ida-euroopa töötajad ja hooldekodud jäid ilma personalita, valdav osa surmasid ongi sealt pärit.
  Rootsis on selline stsenaarium võimalik alles siis kui alustatakse meedia poolt nõutud liikumispiirangute kehtestamisega, siis lähevad ka sealsed välisriikidest pärit meditsiinitöötajad koju jne.

Kommentaarid on keelatud

Tähelepanu!

Kuna küberrünnakud aina sagenevad ning Facebook ei ole spämmi tõkestamiseks juba pika aja jooksul midagi ette võtnud, siis olime sunnitud Facebooki kaudu artiklite kommenteerimist piirama.

Anonüümse kommentaari lisamise võimaluse jätsime avatuks.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused