Rootsi riik eraldab raha, et anda lastejuttudele transvestiidietenduse kuju

Maailm,
©Scanpix
Pipi Pikksukk on juba “rassismipuhastuse” läbi teinud – nüüd ähvardab teda ka ilmselt identiteedimuutus. Pilt on illustratiivne.

Rootsi valitsus on otsustanud rahastada lastele mõeldud jututunde, mida viivad läbi transvestiidid. Nimelt on valitsus eraldanud transvestiitide jututundideks 160 000 eurot Rootsi pärandifondist (fond, kuhu koguneb pärandvara inimestelt, kellest ei jää maha pärijaid).

Raha läheb Stockholmis asuvale ühingule Kultureföreningen Mums, mis on ühingu endi sõnul poliitiliselt sõltumatu ja mille eesmärgiks on avardada Rootsi kultuurielu, keskendudes LGBT+ probleemidele, mitmekesisusele ja võrdsusele. Kultureföreningen Mums on lubanud kasutada eraldatud raha, et organiseerida transvestiitide ja transseksuaalide poolt läbiviidavaid jututunde lastele.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

„Lastele, noortele ja erivajadusega täiskasvanutele mõeldud projekti käigus esitletakse normatiivseid ja loomingulisi muinasjutte transvestiidietenduse kujul. Koostöös sihtrühma, mitmete organisatsioonide ja teatrigrupi Bland drakar och dragqueens (rootsi k: draakonite ja transvestiitide hulgas) luuakse sihtgruppi ootusi kajastavaid uusi lugusid,“ kirjutab Rootsi pärandifond.

Raha kasutatakse selliste projektide toetamiseks, mis „lähtuvad sihtgrupi vajadustest ja soovidest“, muuhulgas toetatakse ka nn transvestiidietenduse töötubasid, kus transvestiidid loevad raamatukogus lastele ette.

Pärandifond on eraldanud suuri summasid ka teistele vasakpoolsetele liikumistele, ka neile, mis tegelevad n-ö kliimapühendumise edendamisega noortele inimestele.

Transvestiitide jututubadega lastele tehti algust 2015. aastal San Franciscos ja selle idee algatajaks oli vasakäärmuslasest aktivist Michelle Tea. Sealt liikus see idee ka edasi Lääne-Euroopasse.

Allikas: Voice of Europe

Tähelepanu!

Kuna küberrünnakud aina sagenevad ning Facebook ei ole spämmi tõkestamiseks juba pika aja jooksul midagi ette võtnud, siis olime sunnitud Facebooki kaudu artiklite kommenteerimist piirama.

Anonüümse kommentaari lisamise võimaluse jätsime avatuks.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused