Rootsi rindeteated: Malmös plahvatasid kolm põrgumasinat

Maailm,
©Scanpix
Malmö argipäev.

Neljapäeva öösel toimus Malmös vähem kui tunni jooksul kolm võimsat plahvatust. Politsei usub, et plahvatustel võib olla seos, teatas Rootsi SVT.

“Plahvatasid suhteliselt tugevad laengud,” ütles Malmö politseijaoskonna juht Stefan Sintéus. Esimene häiresignaal saabus kell 02.38, kui Malmös Docentgatanil kõmatas plahvatus.

“Palju inimesed ärkasid tugeva plahvatuse peale ja mitmetes hoonetel purunesid aknad,” ütles Annelie Silveira meediakanalile SVT Nyheter Skåne.

Politsei teatel on kohal riiklik pommigrupp ja läbi on viidud tehniline uurimine. Kaks inimest, naine ja laps, toimetati haiglasse. “Pole selge, kas see on seotud plahvatustega,” ütleb Malmö politseijuht Stefan Sintéus.

Kella 02.51 ajal sai politsei teate Nydalavägenis ühe hoone värava taga toimunud plahvatusest, kus sai kannatada korterite sissepääs ja mitmed välisuksed. Kortermaja elanikud evakueeriti ja inimesed kogunesid lähedal asuva kooli juurde.

“Ma ärkasin plahvatuse peale ja inimesed jooksid majast välja,” ütles üks elanikest SVT Nyheter Skåne reporterile kohapeal.

Kellegi vigastuste kohta teateid pole ja ka seal käis kohal riiklik pommigrupp ning toimub kriminaaluurimine.

Kella 3:19 ajal oli kaupluses Sörbäcksgatani juures kolmas plahvatus. Mitmed ametivõimudele helistajad kuulsid tugevat kõmakat. Plahvatuses sai kannatada kauplus, samuti on väljas parkinud auto. Koht eraldati ja sinna kutsuti ka riiklik pommigrupp.

Politsei sõnul ei tea nad sündmuste tausta, kuid märgivad, et plahvatustel võib olla seos.

“Seda on veel vara öelda, kuid loomulikult uurime seda, sest plahvatused juhtusid nii lähedastel aegadel,” ütles politsei esindaja Jimmy Modin.

Allikas: MV Lehti

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused