Rootsi sotsiaalametnikud: Islamiriigi võitlejad võivad olla head lapsevanemad

Maailm,
©Vabakasutus
Islamiriigi jüngrid

Üha rohkem Süürias ja Iraagis tegutsenud Islamiriigi võitlejaid pöördub tagasi Rootsi, kus on nende perekonnad, ent pooleldi “islamiseerunud” ehk täiesti multikultistunud Rootsi sotsiaalamet ei pea vajalikuks islamiäärmuslastest lapsevanematelt laste automaatset ära võtmist.

Rootsi sotsiaalametniku Bettan Byvaldi sõnul ei võeta lapsi automaatselt ära isegi juhul, kui on kindlaks tehtud, et Islamiriigi eest võitlejad võtsid oma lapsed Süüriasse või Iraaki kaasa.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Intervjuus Rootsi ringhäälingule ütles Byvald, et iga juhtumit käsitletakse eraldi. „Osad ISISe aladelt Gothenburgi saabuvad lapsed on sotsiaalameti hoole all, ent osad on koos oma vanematega,“ selgitas Byvald. Tema sõnul on ühtlasi oluline jälgida, kui vanad lapsed on ja mida nad on pidanud üle elama. „On lapsi, kellel on tohutuid traumasid ja teisi, kellel üleelamised puuduvad,“ ütles ta.

Örebro linnas aga näiteks puuduvad igasugused määrused selle kohta, mida tuleks teha Rootsi naasvate Islamiriigi võitlejate lastega. Kohaliku ametniku Lena Mantleri sõnul suhtutakse neisse samamoodi nagu tavalistesse Rootsi lastesse ja olulisi samme astutakse nende puhul samuti ainult siis, kui rikutud on kehtivaid seadusi. Mantler leiab, et islamiäärmuslaste lastega tegelemise jaoks ei ole vaja eraldi protseduure.

Naasvate Islamiriigi võitlejate osas on Rootsis palju lahkarvamusi, kuna mitmed omavalitsused on avaldanud soovi aidata neil reintegreeruda.

Selle aasta alguses soovitas Rootsi kultuuri- ja demokraatiaminister Alice Bah Kuhnke tegeleda tagasitulevate võitlejate integreerimise ja deradikaliseerimisega. Ministri avaldusi on palju kritiseerinud terrorismiekspert Magnus Ranstrop, kes leiab, et Kuhnke väljaütlemised näitavad selgelt, kui halvasti on Rootsi valmistunud tegelema tagasipöörduvate ISISe võitlejatega.

Rootsi valitsus on andnud mõnedele naasnud võitlejatele ka nn varjatud identiteedi, et aidata neil alustada uut elu. Mitmed tagasitulnud võitlejad kaebavad ikkagi, et pärast Süüriast või Iraagist tagasitulemist on neil olnud võimatu leida tööd.

Rootsi julgeolekupolitsei (Sapo) hinnangul on naasvate ISISe võitlejate ja massiimmgratsiooni tõttu tõusnud vägivaldsete džihadistide arv riigis mõnelt sajalt tuhandeteni.

Allikas: Breitbart

Tõlkis ja refereeris Triin van Doorslaer

 

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused