Rootsi toodab elektrit ülearu ja see on väga odav

Maailm, Majandus,
©Uued Uudised
Elektriliinid

Sellal, kui Soomes ja Balti riikides küündib megavatt-tunni hind sadade eurodeni, kärbivad Rootsi tuumajaamad väljundvõimsust, sest tootmine ei tasu odava tuuleenergia rohkuse tõttu ära, kirjutab Äripäev.

Stockholmist sada kilomeetrit põhja pool asuvat Forsmarki tuumajaama käitlev Vattenfall teatas jaama kahe reaktori võimsuse vabatahtlikust vähendamisest vastavalt 69 ja 89 protsendini.

“Võimsust on omanikud reguleerinud vähemaks elektriturust olenevatel põhjustel,” ütles Vattenfalli pressiesindaja Anna Wallrud Bloombergile.

Rootsi suured tuulepargid on andnud viimasel ajal head toodangut ja edasise tuuleprognoosi kohaselt see olukord jätkub. Samal ajal on puhkuste periood tarbimist vähendanud.

Elektribörsi Nord Pool järgmise päeva süsteemihind oli eile Rootsi kahes põhjapoolses hinnapiirkonnas 1,43 eurot megavatt-tund ja kahes lõunapoolsemas 3,13 eurot MWh.

Nord Pooli andmeil on Põhja-Norra hüdrojaamade reservuaarid täitunud praegu pea samal tasemel mis eelnevatel aastatel, ehk teisisõnu on juunikuine madala vee periood möödas.

Nord Pooli andmeil on Eesti ja Soome hinnapiirkonna süsteemihind täna 211,98 eurot ning Lätis ja Leedus 212,41 eurot megavatt-tund.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused