Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Rootsi valimised ja “demokraatia”: uusparempoolsete juht Jimmie Åkesson sai tapmisähvarduse

-
07.09.2018
Jimmie Akesson on sunnitud pidama kõnet turvaalas (Norrkoping 7.09.18)

Uusparempoolne Rootsi Demokraatide (SD) partei teatas reedel, et nende liider Jimmie Åkesson sai pühapäevaste valimiste eel tapmisähvardusega kirja.

“Me loodame, et ähvardus ei ole tegelik,” ütles valimistel rekordtoetust lootva erakonna pressiesindaja Oskar Cavalli-Björkman ning lisas, et nad ootavad julgeoleku- ja luureteenistuse ohuhinnangut.

Kirja, mida kaunistab äärmusrühmituse Islamiriik (IS) lipp, avaldas ka Rootsi meedia.

“Me võtame sul pea maha, kui saa ei taandu nädala lõpuks valimistelt,” seisab kirjas. Samaga ähvardatakse ka Åkessoni nelja-aastast poega.

Rootsi kaitsepolitsei olevat alustanud juurdlust.

“Kunagi oli Rootsi üks maailma eesrindlikemaid riike, aga tänu massilisele sisserändele on sinna nüüd tekkinud arengumaadele sarnane poliitiline kultuur- tapmisähvardused, tsensuur, valetamised, vassimised, ja äärmine kahepalgelisus,” ütles EKRE fraktsiooni poliitikanõunik Urmas Espenberg uudist kommenteerides. “Rahvuskonservatiivne Euroopa elab valimistele kaasa ja soovib uusparempoolsetele edu!”

Kuid ka teisel uuel parempoolsel Rootsi erakonnal Alternativ för Sverige, on lootust saada Rootsi parlamenti! EKRE parlamendisaadik Jaak Madison, kes viibib hetkel Stockholmis ütles Uutele Uudistele, et tema arvates on muutus Rootsis võimalik!

AFP/BNS/UU

SEOTUD LOOD: Olukorrast Rootsis: kellele lüüakse hingekella?