Rootsis toimus verine tulistamine, mille juured on taas massimigratsioonis

Maailm,
©Scanpix
Multikultuurses Rootsis igav ei hakka, tulistamine käib pidevalt.

Rootsist on saanud kõrge kuritegevusega riik, kuid selle põhjuseks pole mitte rootslastes väljalöönud viikingiveri, vaid hoopis massisisseränne ja multikultuursus.

Rootsi lõunaosas Malmös reedel kaubanduskeskuses puhkenud tulistamise  tagajärjel haavadesse surnud mees oli päevalehe Expressen kohaselt kuritegeliku motojõugu liige ning politsei kinnipeetud tulistaja on 15-aastane poiss.

Expresseni andmetel oli hukkunud ohver mootorrattajõugu Satudarah’ allorganisatsiooni Assassins ehk eesti keeles “palgamõrvarid” juht. Lehe kohaselt on jõuk osaline Malmö allilma verises konfliktis teise kuritegeliku ühenduse vastu.

Soome uudisteagentuur STT märkis, et algselt 1990. aastal Hollandis loodud Satudarah MC on 2017. aastast tegutsenud ka Soomes. Helsingi apellatsioonikohus kinnitas, et klubi vastab 2019. aastal jõuguliikmete vastu peetud protsessis organiseeritud kuritegeliku ühenduse definitsioonile.

Vikipeedia järgi tähendab Satu darah indoneesia ja malai keeles “üht verd”, selle liikmed on sageli seotud narkokaubanduse, mõrvade, väljapressimise ja relvakaubandusega, organisatsioon tegutseb Belgias, Prantsusmaal, Iirimaal, Hispaanias, Indoneesias, Malaisias, Taanis, Rootsis, Saksamaal, Marokos, Norras, Singapuris, Tais, Vietnamis, Curacaol, Surinames, Šveitsis, Lõuna-Aafrikas, Kanadas, Austraalias ja Türgis. Hollandis, kus see organisatsioon alguse sai, olid loojateks surinamlased ja indoneeslased.

Expressen lisas, et tulistamises hukkunud mees oli varem kriminaalkorras karistatud uimastite ja ründamisega seotud juhtumite eest.

Lehe andmetel oli ohver vaid mõni tund enne surma olnud kohtuistungil, kus kolme tema alluvat süüdistati teises tulistamisjuhtumis. Ajalehe Aftonbladet kohaselt ei välista politsei, et juhtumiga on seotud rohkem inimesi.

Rootsi politsei teatas varem, et tulistamises haavata saanud naine on jätkuvalt haiglaravil.

Juulis hukkus Taani pealinnas Kopenhaagenis, Malmöst umbes 30 kilomeetri kaugusel asuvas kaubanduskeskuses tulistamises kolm inimest.

Rootsi on massimigratsiooniga riiki lasknud ohtralt  arengumaade kuritegelikke struktuure. Nii tuli 2015.-2016. aasta rändelainega sinna Lähis-Ida klannimaffia, kes klaarib nüüd arveid granaadiplahvatustega.

Massimigratsioon ei tähenda ainult sõjapõgenikke, lisaks neile ja head elu otsivatele majandusmigrantidele kolivad sihtriikidesse ka kuritegelikud struktuurid. (STT-AFP-BNS-UU)

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused