Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Rootsis tulistati ja tapeti ka aastavahetusel

01.01.2023
Sotsialistide juhtimisel sai Rootsist Euroopa kõrgeima kuritegevusega riik ja seda tänu sisserändele. Pilt on illustratiivne.
© Scanpix

Multikultuurne Rootsi on viimastel aastatel tuntuks saanud sisserändetaustaga kuritegevusega peamiselt Lähis-Ida maffiaklannide vahel ning lasud kõlasid ka  aastavahetusel. Uus parempoolne valitsus on lubanud sellise rändepoliitika lõpetada.

Rootsi pealinna Stockholmi põhjapoolses eeslinnas Vällingbys leidis laupäeval aset tulistamine, milles sai surma mees ja veel kaks inimest haavata, vahendasid soomlaste rahvusringhääling YLE ja uudisteagentuur STT.

Politsei informatsiooni kohaselt on kolm inimest viidud haiglasse.

Ajalehe Aftonbladet andmetel toimus tulistamine kohaliku McDonaldsi restorani ees. Politsei sai väljakutse kell 19.40.

Politsei sulges Stockholmi väljasõiduteed ja kontrollis autosid. Korrakaitsjad eraldasid ühtlasi kuriteopaiga, mis asub metroo sissepääsu lähedal.

“Käimas suur politseioperatsioon, mis hõlmab muu hulgas koertepatrulle ja helikopterit,” ütles politsei pressiesindaja Helena Boström Thomas uudisteagentuurile TT.

Kedagi ei ole esialgu tulistamises kahtlustatavana kinni peetud, teatas Rootsi meediakanal SVT. Samuti pole politseil teavet teo motiivi kohta.

“Kaardistame sündmuste käiku ja otsime kahtlusaluseid,” sõnas Thomas. Muu hulgas vaadatakse läbi piirkonna valvekaamerate salvestisi.

Politsei uurib ühtlasi, kas juhtumil on seos teiste eelmise nädala vägivallakuritegudega samas Stockholmi piirkonnas.

“Loomulikult uurime võimalikke seoseid teiste juhtumitega. Kuid praegu on veel vara öelda, kas neil on tõesti midagi ühist,” rääkis Thomas. (STT-BNS)