Rootsis vägistati tütarlaps: jäljed viivad sisserändajateni, kuid uurimine on taas takerdunud

PAGULASED TORNIOS

Rootsis toimus järjekordne grupivägistamine, ohvriks alaealine neiu. Rootsi politsei otsib nüüd kolme meest, kes varitsesid ja vägistasid koolist koju suundunud tüdruku, kuid ei soovi avaldada nende kirjeldusi.

Tütarlaps sattus vägistamise ohvriks kell kolm päeval Uppsala lähedal asuva Östervåla linnakese surnuaias.

Politsei kinnitusel on neil olemas teo toimepanijate kohta üsna täpsed kirjeldused, kuid nad ei soovi neid avalda meediale, kuna hetkel toimuvat veel teiste versioonide kontrollimine. Kuriteo toimepanemisest on aga möödas juba mitu päeva ning endiselt ei ole kedagi arreteeritud.

Migratsioonikriisi kõrgpunktis oli just Rootsi üks entusiastlikumaid nn põgenike vastuvõtjaid ja sealsete immigratsioonivastaste opositsiooniparteide, nagu näiteks Rootsi Demokraadid, süüdistusel on valitsuse avatud uste poliitika viinud vägistamiste ja teiste seksuaalkuritegude hüppelise tõusuni Skandinaaviamaades.

Otsest sidet massiimmigratsiooni ja seksuaalkuritegude sagenemise vahel on olnud raske tõestada, kuna Rootsi valitsus keeldub järjekindlalt avalikustamast infot kriminaalide etnilise päritolu kohta. Kuritegude statistika kogumisega tegelev amet Rootsis on väitnud, et statistika kogumine migrantide poolt sooritatud kuritegude kohta ei kuulu nende ülesannete hulka. Rootsi valitsus on aga tulnud välja mõttega piirata ligipääsu juriidiliste dokumentide andmebaasile Lexbase, et takistada sõltumatut meediat selle kasutamises massiimmigratsiooni ja kuritegevuse vaheliste seoste uurimisel. Siiski – ühe sõltumatu uurimuse kohaselt on Rootsis 85% vägistajatest migrandid.

Allikas: Breitbart

Refereeris Triin van Doorslaer

Kommentaarid