Rootslasi ähvardab paarikümne aastaga vähemuseks jäämine

Maailm,
burning-Swedish-flag

Pole vist üllatus, et praeguse migratsioonipoliitika jätkumine tähendaks Rootsile otseselt rahvastiku väljavahetamist. Juba praegu läheneb välistaustaga inimeste osakaal riigis 30 protsendile, kirjutab speisa.com.

Aastast 2000 kuni 31. jaanuarini 2014 on põliselanikest rootslaste arv kodumaal vähenenud umbes saja tuhande võrra. Samal ajal on immigrante juurde tulnud ligi miljon.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

2013. aastal oli välistaustaga inimesi Rootsi elanikest 27,96 protsenti, 2014. aastal aga 28,75 protsenti. Vaid ühe aastaga on välispäritolu inimeste osakaal tõusnud 0,79 protsendi võrra.

Kui immigrantide osakaal jätkab samas mõõdus kasvu, jäävad rootslased oma ajaloolisel kodumaal vähemuseks aastal 2041. Kuid ka immigrantide sissevool kasvab iga aastaga, seega võib see juhtuda oodatust veelgi varem.

Nooremate inimeste seas toimub rahvastiku väljavahetamine veelgi dramaatilisemalt. Vanuses 0–44 oli välispäritolu inimesi 2013. aastal riigis 33,3 protsenti. Aasta hiljem oli see kasvanud 0,95 protsenti – 34,26 protsendile. Alla 45-aastaste inimeste seas jäävad rootslased vähemusse praeguse trendi jätkudes seega juba 2031. aastal.

Veel nooremate inimeste seas on välispäritolu inimeste osakaalu kasv veelgi kiirem.

Niisiis on paarikümne aastaga rootslased vähemuses paljudes paikades oma kodumaal, nagu juba praegu Malmös, Rootsi suuruselt kolmandas linnas.

Vaid mõne aastakümne eest oli Rootsi üks kõige suurema põlisrahvastiku osakaaluga riike maailmas.

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused