Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Rotterdami Erasmuse sild pääses hädavaevu suuremast moslemite verevalamisest

-
20.09.2018
Erasmuse sild Rotterdamis, mis pääses moslemite veretööst.
© AFP/Scanpix

Kui Euroopa luureorganisatsioonid ei teeks tõhusat tööd, oleks Lääne-Euroopa juba ammu mattunud tulle ja verre.

Hollandis juunis arreteeritud kaks terrorikahtlusalust olid lähedal rünnakute kavandamisele Rotterdami sillal ja Prantsusmaal, ütlesid Hollandi prokurörid kolmapäeval esimesel kohtuistungil.

Maroko päritolu kaks noormeest, vanuses 22 ja 28 eluaastat, olid muuhulgas salvestanud filmi Erasmuse sillal, kus nad laulavad märtrilaulu. Üks kahtlusalune teadis ka inimesi, kellel on ligipääs Kalašnikovi automaatidele ja kes oskavad ehitada pommivöösid, ütlesid süüdistajad kohtus.

Prokuratuuri informatsioon tugineb Hollandi julgeolekuteenistuse (AIVD) raportile. Üheks võimalikuks sihtmärgiks oli ka politseijaoskond. Üks meestest kavandas natuke aega enne arreteerimist rünnakut ka Prantsusmaal, sõnas prokuratuuri pressiesindaja Wim de Bruin.

Politsei konfiskeeris juuni keskpaigas korraldatud haarangu käigus telefone, mälupulki ja teisi andmekandjaid. Uurijad avastasid ka vestluse sotsiaalmeediaplatvormil Facebook, milles arutati rünnakuid Hollandi julgeolekuametite vastu, vahendab BNS.

Kuu alguses teatas kohalik meedia, et Amsterdamis kahte ameeriklast pussitanud Afganistani päritolu 19-aastase noormehe motiiviks oli tema enda sõnul kättemaks islamiusu solvamise eest riigis. Mehe sõnul solvatakse riigis pidevalt prohvet Muhamedi, koraani ja islamiusku. Mees tõi teiste seas näiteks kohaliku rahvaesindaja Geert Wildersi. Saksamaa võimuesindajad teatasid esmaspäeval, et mees sai eitava vastuse oma turvapaigataotlusele.

Euroopa jõustruktuurid on suutnud ära hoida ka Saksamaal kavandatud keemiarünnaku, kus oleks kasutatud surmavat mürki ritsiini. Kõik need kavandatud terroriaktid näitavad, et islami “püha sõda” on Lääne-Euroopas kohal ja selle ägenemine on vaid aja küsimus – kui islam enne poliitilist võimu üle ei võta.