Rumeenia ekspresidendist eurosaadik soovitab massiimmigratsiooni tõkestamiseks sõjaväge kasutada

Maailm,
©EPA/Scanpix
Missiooni “Sophia” raames patrullivad mitmete lääneriikide laevad juba praegugi Vahemerel, kuid inimkaubandusele lõppu teha nad ei suuda.

Rumeenia endine president ja äsja Euroopa Parlamendi valitud Traian Băsescu leiab, et Euroopa peaks kasutama migratsiooniäriga tegelevate kuritegelike rühmituste vastu sõjaväe abi.

Băsescu kritiseeris teravalt Euroopa Liidu tegevusetust migratsiooni ohjamisel ja liidu võimetust kaitsta oma piire.

„Euroopa Liit tahaks meile oma tegevusetuse kaudu justkui öelda, et me peame elama moslemiinvasiooni all,“ sõnas ta.

Endine merelaeva kapten Băsescu oli Rumeenia president aastatel 2004-2014, ühtlasi ka ajal, mil riik liitus EL-iga (2007). Europarlamendis lubab ta hakata jõuliselt tegelema just migratsiooniprobleemiga.

„Ma ei usu, et 2015. aasta kriis on möödas,“ ütles ta. „See on täies hoos ka praegu. Enam sellest lihtsalt ei räägita, sest see on muutunud justkui paratamatuseks.“

Băsescu arvates võiks saata Vahemerele sõjalaevad, mis takistaksid migrantide saabumist enne, kui nad sisenevad EL-i territoriaalvetesse. See oleks Băsescu meelest ainus viis nende seaduslikuks peatamiseks, kuna migrandid üritavad siseneda EL-i illegaalselt. „Iga riik kaitseb oma piire,“ sõnas ta.

EL peab tegutsema mitte võitlemiseks nn vaeste migrantidega, vaid kriminaalsete inimkaubitsejate peatamiseks. Sageli küsitakse migrantidelt Itaaliasse, Hispaaniasse või Kreekasse vedamise eest 5000 kuni 10 000 eurot. „Need asjad on kõigile väga hästi teada ja seepärast on minu meelest väga vale, et EL ei ühenda selle peatamiseks oma ressursse,“ leidis Băsescu.

Allikas: Politico

Refereeris Triin van Doorslaer

 

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused