Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Rumeenia prokuratuur nõuab nelja Iisraeli välisinvestori vahistamist

10.03.2016
DNA

Rumeenia Riiklik Korruptsioonivastane Direktoorium andis neljapäeval välja vahistamisorderi neljale Iisraeli ärimehele, kes kuuluvad maailma rikkaimate inimeste hulka, vahendab Digi 24. Neli korruptsioonis süüdistatavat ärimeest on varem töötanud Rumeenia presidendi nõunikena ja investeerinud sealsetesse kinnisvaraprojektidesse.

Nimekirjas on miljardärist teemandimagnaat Beny Steinmetz, kes 2011. aastal oli Forbesi andmetel rikkaim inimene Iisraelis; varasem Iisraeli peaministri kantselei juhataja Shimon Sheves; ärimees ja poliitnõunik Tal Silberstein ning kinnisvarainvestor Moshe Agavi.

Süüdistuse kohaselt kuulusid Steinmetz, Sheves, Silberstein ja Agavi koos kohaliku oligarhi Remus Truicaga kuritegelikku gruppi, mille eesmärgiks oli omastada Rumeenia printsi ja troonipretendendi Paul-Philippe Hohenzollerni varad. Oma tegevusega tekitasid nad Rumeenia riigile kahju vähemalt 136 miljoni euro väärtuses, arvab prokuratuur.

Remus Truica arreteeriti mullu detsembris ja tema antud tunnistused viitavad Iisraeli ärimeeste plaanile erastamise arvelt kasu lõigata.