Rünnakute all oleva Boris Johnsoni naerul nägu ja positiivne olek ajavad tema vastased marru ning tõstavad toetust Brexitile

Maailm,
©AFP/Scanpix
Kui mingites uudistes räägitakse sellest, kuidas Boris Johnson olevat vihastunud, ei maksa seda tõsiselt võtta – tema oponente häirib just see, et ta seda ei tee.

Pärast teisipäevast Suurbritannia ülemkohtu otsust, mille kohaselt oli parlamendi töö peatamine Boris Johnsoni poolt ebaseaduslik, üllatas paljusid Johnsoni endiselt naeratav nägu ja positiivne olek avalikkusega suheldes.

Kõigutamatu rahuga jätkab Johnson oma missiooni viia Suurbritannia 31. oktoobriks EL-ist välja. Johnson järgib ilmselt oma suure eelkäija Winston Churchilli motot: „KBO – keep buggering on“ [jätkakem võitlust]. The Telegraphi ajakirjanik Patrick O’Flynn leiab, et Johnsoni selline käitumine mõjub ilmselt paljudele tema kriitikutele häirivalt ja kasvatab tema toetust Brexiti pooldajate hulgas.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Arvestades seda, kui uskumatult kaugele on Briti establishment valmis Brexiti takistamiseks minema, oli Boris Johnsonil igati õigus üritada peatada parlamendi töö pikemaks ajaks kui tavaliselt. See ei õnnestunud ainult põhjusel, et kohtulikku aktivismi praktiseerivad kohtunikud olid valmis astuma tavatu sammu ja piirama järjekordsel peaministri eelisõigusi. Sest nüüdseks on temalt juba võetud võimalus kuulutada välja valimisi ilma opositsiooni toetuseta ja õigus võtta vastu välispoliitilisi otsuseid, näiteks õigus otsustada vajaduse üle paluda veel kord Brexiti pikendust.

Theresa May põrumise tõttu 2017. aasta erakorralistel üldvalimistel päris Johnson tooride enamuse asemel vähemusadministratsiooni. Enam kui 20 toori parlamendiliikme reeturlik käitumine muutis parlamendi aritmeetika veelgi keerulisemaks. Kuid kõigest hoolimata ei ole Johnsoni otsusekindlus kahanenud.

Opositsiooni poliitikute strateegia on ilmselge. Nad tahavad panna Johnsoni murdma oma lubadust paluda järjekordselt Brexiti edasilükkamist. Neil on õnnestunud suruda läbi seadus, mis lausa nõuab peaministrilt seda. Nad loodavad, et sel juhul lähevad paljud konservatiivide hääletajad üle Brexiti partei taha, mis võimaldaks anda opositsioonil lõpuks roheline tuli erakorralisteks üldvalimisteks ja loota EL-i pooldajate võidule. Sel juhul olekski neil võimalus Brexit lõplikult tuksi keerata.

Kuid niikaua kuni Johnsonil õnnestub kõigi nende uskumatute rünnakute all säilitada otsusekindlus, ei pööra Brexiti pooldajad talle nii kergesti selga. Paljud on tegelikult üsna pettunud, et Nigel Farage ühines EL-i pooldajate kisakooriga, kes nõuavad Johnsoni tagasi astumist.

Seega võib arvata, et niikaua kuni Boris Johnson jätkab KBO-ga, tõstab iga uus rünnak ja võimendatud tagasilöök tema toetust Brexiti pooldajate hulgas.

Allikas: The Telegraph

Refereeris Triin van Doorslaer

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused