Saatanlikult naiselik – Genfi feministlikud teoloogid andsid välja “Naistepiibli”

Maailm,
- Updated
©AFP/Scanpix
Naisõiguslased üritavad Piiblist teha feminismi käsiraamatu.

Tundub, et maailm on esitanud väljakutse – kuidas Raamatute Raamatut paremini mõnitada? “Koomikspiibel”, Pornopiibel”, “Pagulaspiibel”, “Pedofiilipiibel”… ideid leiab lõputult. Piibel feminismi käsiraamatuna sai igal juhul teoks!

Igastahes Šveitsi annikalaatsid otsustasid Piibli feministlikult ümber kirjutada. Rühm protestantidest ja katoliiklastest naisteolooge andis #MeToo liikumise kiiluvees oktoobris välja “Naistepiibli”, kus on püütud piiblitekste tõlgendada nii, et need astuvad naiste emantsipatsiooni teenistusse.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Piiblitõlgetes ja -tõlgendustes esinevad naised harilikult teenijate, prostituutide või pühakutena, keda nähakse kuningale tantsimas või Jeesuse jalgu suudlemas (nüüd teeb seda paavst, meesterahvas – toim.). Sestap nõuavad paljud feministid piibli, ristiusu ja üldse igasuguse religiooni hülgamist. Mõned naisteoloogid on aga jõudnud järeldusele, et Piiblit tuleb lihtsalt õigesti tõlgendada, vahendab BNS.

“Feministlikud väärtused ja piibli lugemine ei ole ühitamatud,” rõhutab Lauriane Savoy, üks kahest Genfi teoloogiaõppejõust, kelle eestvõttel sai teoks oktoobris ilmunud “Une Bible des Femmes” (“Naistepiibel”).

Savoy rääkis, et idee tuli koostöös kolleegi professor Elisabeth Parmentier’ga. Nimelt olid mõlemad märganud, et enamik inimesi teab piiblitekstidest vähe ega mõista neid. “Paljud inimesed arvavad, et need on täiesti ajast ja arust ega seostu tänapäeval väärtustatava võrdsuse põhimõttega,” rääkis 33-aastane pseudoteoloog.

Et see arvamus “murda”, ühendasid Savoy ja Parmentier jõud veel 18 naisteoloogiga mitmest riigist ja kristlikust konfessioonist ning koostasid tekstikogu, mis esitab väljakutse traditsioonilistele piiblitõlgendustele, mis näevad naisi nõrkade ja allaheitlikena neid ümbritsevate meeste hulgas.

Aga nad ju olidki – aeg oli selline, mitte XXI sajandi Rootsi või Kanada! Seega siis leiavad väidetavalt usklikud naised ühtäkki, et Piibli aegadel polnudki patriarhaalset ühiskonnakorraldust – juba siis oli nende arvates võitlev feminism ning miks mitte ka sooneutraalsus ja muud neomarksismi leiutised. Ehk isegi 99 erinevat soovarianti? Ja pange tähele – naised kasutasid ära selle, et keegi ei pidavat eriti Piiblist midagi teadma.

Võib täiesti kindel olla, et tõsiusklikud tõlgendavad feministlikku üritust Ilmutuse raamatu sõnadega Saatanast, kes hulgub maailmas ringi ja eksitab inimesi, teades, et tal on veel aega. Ehk võiksid kõikvõimalikud piiblisolkijad hoopiski ateistideks hakata?

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused