Saksamaal taas autorünnak?

Maailm,
- Updated

Saksamaa lõunaosas asuvas Heidelbergis sõitis auto laupäeval kõnniteele, surma sai üks ja vigastada kaks inimest, teatasid võimuesindajad.

Noaga relvastatud mees üritas sündmuskohalt põgeneda, kuid politsei jõudis talle pealtnägijate abiga kiiresti järele ja avas tule. Mees sai raskelt haavata.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Politseinike sõnul pole veel selge, kas tegu oli tahtlik.

“Me jätkame uurimist. Avalikustame kohe, kui teame midagi rohkemat,” ütles politsei eestkõneleja.

Politsei täpsustuse kohaselt suri juhtunu käigus raskelt viga saanud 73-aastane mees hiljem haiglas.

Berliini jõululaadal sõitis detsembris õhtul rahva sekka veok, hukkus 12 ja sai viga 48 inimest. Rünnaku eest võttis vastutuse sunniitlik äärmusrühmitus Islamiriik (IS).

Kuna peavoolumeedia jagab infot väga tendentslikult ja napilt, ei ole UU-stel seni õnnestunud teo motiivide ja sooritaja kohta hetkel rohkem infot saada.

AFP andmetel olla tegu 35-aastase sakslasega, kuid väga vabalt võis kurjategija olla ka lihtsalt islami taustaga ja radikaliseerunud nö saksa kodanik või elamisluba omav isik? Seda AFP, kes viitab politsei ja võimude infole ei täpsustanud. Selliseid terroriakte, kus radikaliseerunud või lihtsalt hullunud islami taustaga Saksa kodakondsuse või elamisloa saanud isik ründab põlissakslasi on juhtunud varemgi.

Viimastel andmetel on mees mõrva ja mõrvakatse eest vahi alla võetud, kuid kuna tegemist olevat nüüd 35-aastase saksa tudengiga(?), arutletakse kas teda saab kriminaalvastutusele võtta? Lisaks tõttas politsei kiiresti kinnitama, et tegu ei ole terroriaktiga, mis arvestades peavoolupoliitika ja meedia suundumusi tundub kahtlane.

AFP – STTBNS – UU

FOTO: AFP/Scanpix

Tähelepanu!

Kuna küberrünnakud aina sagenevad ning Facebook ei ole spämmi tõkestamiseks juba pika aja jooksul midagi ette võtnud, siis olime sunnitud Facebooki kaudu artiklite kommenteerimist piirama.

Anonüümse kommentaari lisamise võimaluse jätsime avatuks.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused