Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Saksa immigratsioonivastane liikumine PEGIDA kutsus mõrvarliku pussitamise järel protestidele

27.08.2018
PEGIDA korraldab pidevalt islamivastaseid miitinguid.
© AFP/Scanpix

Saksa immigratsioonivastane liikumine PEGIDA kutsus pärast Saksa mehe tapmist välismaalase poolt esmaspäeval Ida-Saksamaal teist päeva kestvate protestide jätkamisele.

“Koguge vihast ja kurvastusest jõudu! Ainult koos suudame tagada, et tema surm ei olnud asjatu,”  märkis PEGIDA Chemnitzi ja Lääne-Saksimaa haru Facebooki üleskutseks protestile.

Politsei teatel suri 35-aastane sakslane Chemnitzi haiglas “pärast mitme eri rahvusest inimese tüli”. Raskete vigastustega on haiglaravil 33- ja 38-aastane mees, kes on raskes seisus.

Politsei vahistas 22-aastase süürlase ja 21-aastase iraaklase kahtlustatuna sakslase surma põhjustamises ehk noaga tapmises.

Pühapäeval kogunes esimesele protestile sadakond inimest, meeleavaldus möödus vahejuhtumiteta. Teisel meeleavaldusel Chemnitzi Karl Marxi ausamba juures osales umbes 800 inimest.

PEGIDA (saksa keeles: Patriotische Europäer gegen die Islamisierung des Abend­landes ehk Patriootilised Eurooplased Lääne Islami­seerumise Vastu) on 2014. aasta oktoobris Saksamaal islamivastastest meeleavaldustest alguse saanud liikumine, mis on populaarne just endisel Ida-Saksamaal, sealhulgas Leipzigis ja Dresdenis. Ta on nüüdseks levinud mitmesse Euroopa riiki, nagu näiteks Norrasse, Taanisse ja Hispaaniasse.

PEGIDA ühenduse liikmed arvavad, et islamil ei ole kohta vabades ja demokraatlikes Euroopa ühiskondades.

PEGIDA islamivastased meeleavaldused on pidevalt laienenud. Kui 2014. aasta oktoobris tuli Dresdenis tänavatele meelt avaldama kõigest mõni­sada inimest, siis 2015. aasta alguse protestimarssidest on Saksamaa linnades osa võtnud juba 25 000–35 000 inimest.