Saksa süvariik sai tagasilöögi – rahvusmeelne erakond AfD võitis kohtus julgeolekuametit BfV

Maailm,
- Updated
©EPA/Scanpix
AfD on Saksamaa ainus rahvuslik ja immigratsioonivastane erakond.

Saksa halduskohus leidis teisipäeval, et julgeolekuamet BfV võttis parempoolse ja immigratsioonivastase erakonna AfD õigusvastaselt täiendava jälgimise alla.

Kölni halduskohus teatas AfD kasuks langetatud otsuses, et BfV astus üle oma mandaadist, kui see teatas jaanuaris, et asub erakonda põhjalikumalt jälgima.

Terve erakonna lähemat monitoorimist vajavaks nimetamine “avaldab avalikkusele negatiivset mõju”. Partei õigusi saab selliselt rikkuda ainult siis, kui selleks on antud selge volitus. Julgeolekuameti käik oli seega “ebaseaduslik ja ebaproportsionaalne,” otsustas kohus.

BfV hakkas jaanuaris uurima erakonna “Alternative für Deutschland” liikmete avalikke sõnavõtte ning selle sidemeid väidetavate äärmusrühmitustega. BfV teatel on “esimesi viiteid, et AfD poliitika läheb vastuollu vaba demokraatia alustega”. Saksa mõistes tähendab see, et AfD segab vasakliberaalse poliitika elluviimist ja Euroopa migrantide uputamist.

Kommentaarid

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused