Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Saksa kohus mõistis rongis inimesi noaga rünnanud palestiinlase vangi, Hollandis tabati terroriaktiks valmistunud süürlased

23.12.2022
Lääne-Euroopa politsei on terrorismi tõttu pidevalt aktsioonis.. Pilt on illustratiivne..
© Scanpix

Saksa kohus mõistis eelmisel aastal rongis neljale inimesele noahaavu tekitanud mehe tapmiskatses ja kehavigastuse tekitamises süüdi ja saatis 14 aastaks vangi.

Süürias üles kasvanud 28-aastane palestiinlane Abdalrahman A. mõisteti süüdi reedel Müncheni kohtus.

Prokurörid väitsid, et rünnakul olid islamistlikud ajendid, ja nõudsid talle eluaegset vangakaristust, aga advokaatide sõnul on tegemist paranoilise skisofreenikuga, keda ei saa kriminaalvastutusele võtta ja tuleks vabastada.

Kohtunikud leidsid, et mees ei olnud rünnaku hetkel vaimselt haige.

Rünnak toimus eelmise aasta 6. novembril Passau-Hamburgi kiirrongis. Esialgu arvati, et ta ründas ohvreid suvaliselt ja terrorimotiive tema teo juures ei tuvastatud.

Hiljem ütlesid prokurörid, et kahtlusaluse juurest leiti äärmusrühmituse Islamiriik (IS) propagandavideoid ja tema Facebooki postitused osutasid samuti selles suunas.

Kahtlusalune tuli Saksamaale 2014. aastal ja sai 2016. aastal asüüli. Ta elas Passaus. (AP-BNS)

Hollandi võimud pidasid riigi kaguosas kinni kaks süürlasest venda vanuses 20 ja 22 eluaastat, keda kahtlustatakse terrorirünnaku ettevalmistamises, ütlesid prokurörid neljapäeval.

Nende sõnul algatati sel nädalal juurdlus pärast hoiatust Hollandi salateenistustelt.

Politsei pidas mehed kinni kolmapäeva õhtul Belgia piiri lähistel asuvas Steini väikelinnas, lisasid prokurörid.

“Vahistamise ja kahtlusaluste kodu läbiotsimise käigus ei leitud relvi ega lõhkeainet,” ütlesid nad, samuti ei lisanud nad üksikasju väidetava terrorirünnaku kavandamise kohta.

Hollandi riigitelevisioon NOS vahendas prokuröride kõneisiku sõnu, mille kohaselt keskendub juurdlus nüüd sellele, mida kahtlusalused kavandasid.

NOS lisas, et uusi kinnipidamisi ilmselt oodata ei ole. (AFP-BNS)