Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Saksa vabatahtliku šokeeriv avaldus: pagulaslaagrites tegeldakse nii inim- kui ka narkokaubandusega

-
16.09.2020
Paguilaslaager Lesbosel.
© Scanpix

Saksa aktivist Rebecca Somer kirjutab Creek City Times’is, mis tegelikult toimub pagulaslaagrites, milline meeletu äri on selle taga: Euroopa Liit jagab lennukilt raha Egeuse merre ja saksa, prantsuse jm projektijuhid kasvatavad seal uut generatsiooni – noori aktiviste, kes värbavad omakorda uusi inimõiguslasi.

Saksa kunstniku, fotograafi ja aktivisti Rebecca Someri paljastused eelmisel nädalal Lesbosel Moria migrantide laagris aset leidnud kurbade sündmuste kohta on šokeerivad, teatas väljaanne Thestival.

Somer on üks inimestest, kes tunneb ebaseaduslike sisserändajate voogude juhtimise varjukülgi. Hiljuti viibis ta Lesboses ja jäädvustas Moria migrantide laagris toimuvat ning need on üle šokeerivad.

10. septembril andis ta telefoniintervjuu liberaalsele Saksa veebiajakirjale Tichys Einblick. Oma intervjuus rääkis ta mõnede valitsusväliste organisatsioonide kahtlasest rollist, ebaseaduslike sisserändajate käitumisest saare elanike suhtes ja sellest, kuidas rändajate laagri süütamine korraldati. Tema paljastused ebaseaduslikke sisserändajaid ekspluateerivate džihadistlike rühmituste olemasolu kohta on paljastavad, samas kui viited varjupaigas olevatele relvadele on šokeerivad.

Somer rõhutab, et sisserändajate leeripõlengus üritati süüdistada saare elanikke. Kuid ta nägi videot, milles ilmnes, et Moria laagri kaudu puhkes korraga mitu tulekahju. Ta viitab, et telkide lähedal põhjustasid tulekahjusid üks mees ja naine Saksamaa valitsusvälistest organisatsioonidest koos afgaanide ja araablastega. Kõiki ebaseaduslikke sisserändajaid teavitati eelnevalt asjadest pakkimiseks ja lahkumiseks.

Oma intervjuus viitab ta tuletõrje takistamisele nende töö teostamisel. „Tuletõrjujad ja vabatahtlikud istuvad migrantide laagri taga ja ootavad vajadusel sekkumist. Saarel viibitud nädalate jooksul oli mitu korda tulekahjusid. Enamik siin Morias asuvatest varjupaigataotlejatest ei austa ja suhtuvad politseisse äärmiselt agressiivselt. Esmaspäeva pärastlõuna oli eriti halb. Tuletõrjujate katse tulekahju kustutada vägivaldselt nurjas,“ ütles ta.

Aktivist teatab, et järgmisest päevast pärast süütamist kolisid mitmed migrantide laagri külalised saare mägistele aladele.

„Ümbruskonna külade elanikud on mures, sest osa vastuvõtukeskusest lahkunutest on vägivaldsed ja relvastatud. Nad liiguvad viie või kümne inimese gruppidena,” ütles naine.

Saksa ajakirjanik küsib talt, millega nad on relvastatud. Ta vastab: „Mõnel inimesel on raudkangid. Neil on laagris igasuguseid relvi. Olen näinud mõõkadest nugadeni. Samuti on kuulujutud Erdoğani armee relvadest. ”

Ühes teises intervjuus viitab fotograaf džihadistide kohalolekule: “Siin on palju džihadiste, rangelt vagasid moslemeid, isegi Taliban. Saate neid eristada nende riietest. See on väga spetsiifiline riietumisviis. Neid näitasid mulle laagri elanikud,“ avaldas ta.

Somer viitab oma intervjuus ulatuslikult Lesbosel tegutsevate valitsusväliste organisatsioonide juhtide räpasele rollile. Ta kurdab, et MTÜ Seawatch tegeleb lisaks inimkaubandusele ka narkokaubandusega.

“Seawatch Antifa annab sisserändajatele tavalised passid – loomulikult ebaseaduslikult -, et nad saaksid siis kasutada passe saarelt lahkumiseks ja narkootikumide pagasis maale reisimiseks.”

“Mul on häbi olla sakslane siin,” ütleb Rebecca Somer ja lisab: “On uskumatult palju Saksa vabaühendusi, kes käituvad nii, nagu oleksid nad selle saare ja selle riigi peremehed. Kuulsin kahelt sakslaselt, et nad kasutasid Kreeka sõjaväebaasi luuramiseks isegi droone ja arreteeriti selle eest eelmisel nädalal. ”

“Süürlasi peaaegu pole. Liiga palju on pärit Aafrikast. Paljud naised istusid laagris, ilusad ja hoolitsetud, juustepikenduste ja pikkade küüntega. Valdav enamus on afgaanid. Noored poisid, kellel on moodne mobiiltelefon ning sageli stiilsed riided. ”

Saksa fotograafi ja aktivisti šokeeriv ülestunnistus on sotsiaalmeedias laialt levinud. Paljud Facebooki kasutajad tänavad Somerit selle eest, mida ta nendega jagas.