Saksa vasakäärmuslased valmistuvad töörahva püha vägivallaga tähistama

Maailm,
- Updated
©Scanpix
Saksamaal on vasakäärmuslus tugev, kuid räägitakse vaid paremäärmuslusest. Pilt on illustratiivne.

Saksamaal kardetakse seoses 1. maiga vasakäärmuslaste korraldatud demonstratsioone ja vägivallatsemist.

Nn töörahvapüha 1. mai on olnud vasakpoolsete liikumiste jaoks alati olulise tähtsusega ja ka sel aastal on mitmed vasakradikaalsed rühmitused kutsunud inimesi üles tulema tänavatele. Ilmselgelt soovitakse kasutada enda huvides ära ka koroonaviiruse kriisi ja sellest tekkinud segadust.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Saksamaa vasakpoolsete kantsis Leipzigis on vasakäärmuslik ja anarhistlik meediaplatvorm Indymedia teinud mitmeid üleskutseid demonstratsioonide korraldamiseks, ehkki tegemist oleks koroonaviirusest tingitud liikumispiirangute ja sotsiaalse distantsi hoidmise nõude rikkumisega. „Me kutsume ka sel aastal kõiki 1. mail võitlema kapitalismi, natsionalismi, patriarhaalsuse ja kõigi teiste ekspluatatsioonivormide vastu,“ seisab Indymedia kodulehel.

Portaal kutsus ka märtsis inimesi üles kasutama ära koroonakriisi ja esitas üleskutse mässule, rüüstamisele ja energiavarustuse ründamisele. Antikalypse varjunime taha peituv tundmatu kirjutas siis, et kui koroonaviirusest tingitud olukord peaks veelgi teravnema „proovime me viia ellu oma revolutsioonilist tegevust viha, ärrituse näitamise ning protestide, rüüstamiste ja rahutuste korraldamisega“.

Ka mujal Saksamaal on äärmuslased teinud üleskutseid praeguse olukorra ärakasutamiseks ja koordineerimata aktsioonide korraldamiseks. Näiteks soovitas üks Wuppertalis tegutsev rühmitus rünnata politseinike ja Hamburgis kutsuti üles ründama nn valitsevat klassi, kes on väidetavalt vastutav koroonaviiruse levimise eest.

Berliini politsei koges juba teisipäeva öösel, mis 1. mail juhtuda võib. Nimelt loopisid äärmuslased politseinikke kahtlase värvilise ja haisva sisuga täidetud kottidega. Üks politseinik sai ka viga. Indymedia lehel võttis vastutuse rünnaku eest endale grupp nimega HAHA. Äärmuslased on kutsunud inimesi üles vägivallatsema Berliinis iga päev kuni reedeni, 1. maini.

Allikas: Voice of Europe

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused