Saksamaa andis teada, et ei lase Kremli gaasilutti suust

Maailm,
©Scanpix
Venemaalt tuleva gaasijuhtme torud Saksamaal Mecklenburg-Vorpommerni liidumaal.

Saksamaad on nii USA, Ida-Euroopa riigid kui ka EL-i mõned institutsioonid kritiseerinud Nord Stream 2 projekti pärast, sest nende hinnangul annab see Venemaale liiga võimsad energia-alased mõjutushoovad, kuid Berliini valitsejad on liiga näljas Gazpromi gaasi järele, et seda kuulda võtta.

Berliin on võtnud arvesse USA välisminister Mike Pompeo avalduse sanktsioonide kohta Nord Stream 2 projektile, kuid Saksamaa hoiak pole muutunud, teatas Saksa valitsuse pressiteenistus neljapäeval.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

“Föderaalvalitsuse hoiakut Nord Stream 2 suhtes on korduvalt väljendatud ning see püsib muutumatuna,” ütles pressiesindaja.

Pompeo teatas kolmapäeval, et Ühendriigid on otsustanud kehtestada piirangud Nord Stream 2 gaasijuhtme projektile, kuid ei täpsustanud millal. Ministri sõnul lähtuvad meetmed USA sanktsioonide seadusest ja kehtivad Nord Stream 2 ning osaliselt ka TurkStreami suhtes.

Saksa erukantsleri Gerhard Schröderi sõnul olevat USA plaan seada gaasijuhtmeprojektile ja selle osalistele uued sanktsioonid kaugeltki mitte esimene katse sekkuda Saksamaa energiapoliitikasse. USA tahtvat sanktsioonidega haarata kontrolli EL-i energiavaldkonna üle ja kirjutada Saksamaale ette, mida teha. Schröder on ka Nord Streami projektiettevõtte aktsionäride nõukogu esimees ja teda peetakse Putini isiklikuks sõbraks.

Torustik peaks kahekordistama gaasitarneid Saksamaale ning on riikliku energiahiiu Gazprom ekspordistrateegia võtmekomponent.

Washington usub, et 9,5 miljardi eurone projekt annab Venemaale liiga suure mõju Lääne-Euroopa julgeoleku ja majanduse üle. (BNS-UU)

9 commentsOn Saksamaa andis teada, et ei lase Kremli gaasilutti suust

 • Avatar

  Kõik suured “USA liitlased” võiks uurida, kes on Jessica Doty Whitaker Indianapolisest ja kas me ikka tahame nii väga, et meie ühiskond samamoodi välja nägema hakkab?

 • Avatar

  Mis sellel vene gaasil niiväga häda on? Ja Venemaal üldiselt? Ja kuidas saab olla meie liitlane mingisugune USA, kus süvariik on praktiliselt võimu üle võtnud, presidendi võimult praktiliselt kõrvaldanud ja kus sellesama süvariigi eestvedamisel viiakse läbi kõige ehedamat kommunistlikku revolutsiooni? Kas ülalnimetatud paskvilli autor sooviks ka Eestis riigilipu põletamisi, kultuurimälestiste hävitamisi, ajaloo kustutamist ja seda, et kogu eesti rahvas eesotsas politseiga põlvitaks WOLTi jalgratturite eest “hirmsast orjaajast” põhjustatud süütunde tõttu, sest “Washingtoni” arvates on see Eestile parim?
  Väga imelik kirjatükk tänasel päeval? Haiseb räigelt “kontrollitud opositsiooni” järele.

 • Avatar

  Kõik taolised majandusprojektid kandsid nii omaaegses Nõukogude Liidus kui ka tänapäevasel Venemaal eelkõige poliitilisi eesmärke. Viimaste saavutamise nimel võis/võib kasutada igasuguseid sulitempe, alates dumpingust ja lõpetades sõjalist laadi ähvardustega. Tüüpiliseks näiteks olid möödunud sajandi kahekümnendad aastad, kui NSV Liit Rapallo lepingule tuginedes hakkas Saksamaaga sõjalist koostööd tegema. Petta sai nii Junkers, kelle Nõukogude Liitu ehitatud lennukitehase nõukogude võimud lepingu vastaselt kaaperdasid kui ka need sakslased. kes Nõukogude Liitu ehitasid ipriiditehase, kus vähesel määral toodeti seda mürkgaasi. Kui Nõukogude Liit oli vastava tootmistehnoloogia omandanud, kihutati sakslased minema ja hakati ipriiti tootma kogustes, mis trumpas üle kokkuvõetuna kõik maailma riigid. Kas keegi arvab, et selle tänapäevase gaasilepinguga läheb teistmoodi

 • Avatar

  Aeg olek teha vahet NATO ja Euroopa Liidu vahel. NATO loodi vanasti sõjalise kollektiivkaitse organisatsioonina, mis pidi kaitsma Euroopa riike kommunistliku NSV Liidu eest. NSV Liit kippus kangesti, ka sõjaliselt, kommunismi levitama teistesse riikidesse.Viimati käis ta sotsialismi saavutusi tankidega kaitsmas Tsehhoslovakkias 1978a. Täna ei kipu keegi Euroopasse kommunismi sõjaliselt eksportima.
  Euroopa Liit on seevastu majanduslik liit. Majanduslikult on USA ja Euroopa Liit maad armutud konkurendid kus vend ei tunne venda.Ja ega ei peagi! Kui Euroopa Liidul on majanduslikult kasulik osta Vene gaasi, siis USA-l ei peaks olema õigust köhida.Vabaturul ostetakse ikka sealt kust kasulikum ja NATO liikmesus ei loe siin midagi.

  • Avatar

   Seda ajalooga jaburdamist on üsna sant vaadata- olgem korrektsed!
   NSVL pole 1978 Tšehhis käinud, nad tegid seda siiski 1968.

 • Avatar

  Kui meile soiutakse julgeolekuohust, et Venemaa keerab gaasikraanid kinni, siis on see poolik tõde. Pooltõde on teatavasti üks vale alaliikidest. Kui Venemaa
  hakkab kiusama gaasitarnetega, siis ennekõike jääb ta ilma miljarditest gaasidollaritest/eurodest.Lääne-Euroopa riigid võivad osta rahumeeli LNG gaasi ja elavad edasi.LNG terminaale on Euroopas piisavalt ja USA-l gaasilaevad ootavad turgu.Loomulikult on USA LNG gaas 20-25% kallim, aga see ei ole elu küsimus.

  • Avatar

   Tegelikkus on jabur!
   Nt teie üks naabrimees kasvatab sigu ja teine kartulit. Läbisaamine on jaheda viisakuse tasandil, kuid te saaksite osta koti head kartulit 10 EUR eest ja head, värsket liha 3 EUR kilo.
   Aga teil on veel üks kauge tuttav, te teda hästi ei tunne, aga ta on teie kahe naabriga opositsioonis väidetavalt, kuna tahab ise kõike müüa või vahendada.
   Selleks, et mingitel arusaamatutel põhjustel sellele pooltuttavale, kes teist ikka väga kaugel ja kelle hoovi ja majanduse tegelikku olukorda te isegi näinud pole, hullult meeldida, ostate hoopis temalt.
   Kartulikoti saate temalt 15 EUR eest, lihakilo, mis juba külmikus olnud 5,5 EUR eest, aga saate kiita, kohe palju saate, et pahadelt naabritelt ei ostnud.
   Kui te viitsiksite asja süveneda, siis see kauge ja pooltuttav müüs teile teie naabritelt ostetud kraami, küll juba väntsutatud, külmutatud, aga ikkagi “hea inimene” müüs. Ahjaa, kiita saate, ikka kiita!
   Nüüd tuleb eelnevast küsimus, et mis pidi selline toimetamine teile kasulik on, kuidas see ratsionaalne ja otstarbekas on ja põhiküsimuseks oleks see, et millisel moel teie kahe naabri “paha” kaup selle kauge ja tegelikult ikkagi üsna tundmatu isiku puudutusest “heaks” sai?
   Või teil ikka tõmmati nahk üle kõrvade?
   Või ei tõmmatud? Aga miks te naabrilt ikkagi ei osta?

 • Avatar

  Luttidest ja ameerikaonude jurast on ka muid variante liikvel.
  Nimelt liiguvad kuulujutud, et meile toodav “ameerika gaas” pumbatakse tankeritesse sugugi mitte Ameerikas, aga hoopis siinsamas, Piiteri all sadamas.
  Et skeem joonistub selliseks, et Eesti saab jälle hullult lüpsta. Selle asemel, et võtta gaasi otse torust ja otse Venemaalt, ostab sellesama Venemaa gaasi eestlane amäärikamaa vahendajalt kordi kallimalt.
  Kusjuures- üldse ei imesta, sest selle asemel, et osta Venemaalt autokütust otse, ostab Eesti selle Leedust, kuhu see tuuakse kust mujalt kui Venemaalt.
  Aga saame kiita! Amäärikaonud teevad pai ja kiidavad, kui tublid oleme.
  Kiida lolli- lõhub või lõhki!
  Täiesti arusaamatu majandusmudel muide. Elekter peaks samamoodi olema- lülitame end Venemaast lahti, rikume oma sähmi tasakaalu ja toome elektri nt Soomest kaabliga, kuid sellesse kaablisse tuleb sähm Venemaalt.
  Mis kuradi majandamine see selline on? Millisel moel kellegi poliitiku väitel peaks Venemaa sellest mingit kahju kannatama!? Sanktsioonid?
  Nalja teete või? Need on sanktsioonid ikka meie vastu, kes energia eest üüratut pappi peavad välja käima! Meie maksame ju! Vahendajaid nuumame, selle asemel, et osta otse!
  Saksamaal on nii gaas kui elekter odavamad kui Venemaa naabril Eestil?

 • Avatar

  Mingil hetkel keerab venelane kraanid kinni ja siis peab merkelimära oma neegritest masuuti tootma.

Lisa kommentaar:

Your email address will not be published.

Tähelepanu!

Kuna küberrünnakud aina sagenevad ning Facebook ei ole spämmi tõkestamiseks juba pika aja jooksul midagi ette võtnud, siis olime sunnitud Facebooki kaudu artiklite kommenteerimist piirama.

Anonüümse kommentaari lisamise võimaluse jätsime avatuks.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused