Saksamaa antisemiitlik tänapäev: moslemimigrandid ründasid juudist AfD liiget

Maailm,
©Scanpix
Islamivastased protesteerijad Saksamaal.

Saksamaal Potsdamis ründasid kaks Süüriast pärit migranti rongijaamas juudi rahvusest elanikku, kes aga osutus ühtlasi ka Alternatiiv Saksamaale (AfD) liikmeks ja kes on lisaks sellele ka gei.

Marvin F. otsustas juhtunu avalikkuse ette tuua, kuna ta on enda sõnul lõplikult tüdinenud Saksamaal toimuvast. „Olen kandud oma kippah’t [juutide väike traditsiooniline müts] iga päev viimased kümme aastat austusest oma usu vastu, kuid viimasel ajal tuleb sarnaseid intsidente ette iganädalaselt. Kaks nädalat tagasi tiriti Giessenis mul kippah peast,“ ütles Marvin F.

Hiljutine intsident oli mehe sõnul äärmiselt ebameeldiv: „Väljusin Potsdami rongijaamast, kuid ma ei kandnud mingeid AfD sümboleid.“ (Hiljutise raporti kohaselt rünnatakse AfD liikmeid teiste poliitiliste parteide toetajatest kaks korda sagedamini.) „Kandsin vaid oma kippah’t. Minu juurde astusid kaks noort moslemit, kes nimetasid mind räpaseks juudiks! Nad tõukasid mind ja sülitasid mulle näkku. Tahtsin vastu hakata, aga nad jooksid minema. Olin šokeeritud.“

Üks pealtnägija julgustas Marvin F.-i helistama politseisse ja politsei abiga leiti kaks süürlast kiiresti üles ning arreteeriti. Mõlemad on väidetavalt Süüria põgenikud, ehkki täpselt on ju raske teada, sest nii paljud migrandid on visanud oma passi minema ja väitnud end olevat sõjapõgenikud Süüriast.

Marvin F. elab Potsdamis ja ta liitus 2017. aastal AfD-ga, kuna tema sõnul ei hooli ükski teine partei Saksamaal sellest, et moslemid üha sagedamini ähvardavad ja ründavad juute ning homosid. Alternatiiv Saksamaale on Saksamaa suurim opositsioonipartei, mille liikmeid on sageli sildistatud antisemiitideks ja neonatsideks. Samas on partei Liidupäeva fraktsiooni aseesimees Beatrix von Storch Euroopa Parlamendi Juudea ja Samaaria sõprade toetusrühma kaasasutaja ja 2018. aasta oktoobris lõid AfD juutidest liikmed ka grupi „Juudid AfD-s“.

Märtsis tuli Liidupäevas hääletusele eelnõu, mille eesmärk oli lõpetada Saksamaa Iisraeli vastane hääletamine ÜRO-s. Seda eelnõud toetasid vaid liberaalne Vaba Demokraatlik Partei (FDP) ja Alternatiiv Saksamaale. Juunis esitas AfD Liidupäevale eelnõu kuulutada Hezbollah terroristlikuks organisatsiooniks, kuid teised parlamendiparteid hääletasid selle maha.

Allikad: Voice of Europe, The Times of Israel

Refereeris Triin van Doorslaer

Kommentaarid

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused