Saksamaa keeb raevust migrantidest kurjategijate vastu

Maailm,
- Updated
©AFP/Scanpix
“Kriminaalsed välismaalased välja!” ütleb sakslaste loosung.

Sakslasest mehe tapmine ja veel kahe haavamine migrantide poolt vallandas Saksamaal tõsised rahvarahutused. 

Sel ajal kui mehed olid Saksamaal Chemnitzis eile tänavatel migrantide vastu meelt avaldamas, korraldasid saksa naised vaikiva meeleavalduse valgete kaartidega, kirjutab eestinen.fi.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Iga kaart tähistas ühte Saksa kantsleri Angela Merkeli poolt maale kutsutud migrantide sakslannast ohvrit läbi pussitamise, vägistamise või mõrvamise. Valgeid kaarte oli lõputu rivi…

Migrantidevastane AFD on tõusnud Saksamaal populaarsuselt teiseks erakonnaks. Aktiivne on ka sama suunitlusega liikumine PEGIDA, kes korraldab meeleavaldusi.

Inimesed nõudsid Chemnitzis taas Merkeli tagasiastumist, too aga mõistis hoopis migrantidevastased massirahutused hukka.

Sakslaste raevu on esile kutsunud ka see, et migrantide poolt tapetu mälestuseks Merkelil häid sõnu ei jätkunud ja ajal, mil rahutused puhkesid, hoidus ta teles esinedes üldse sündmustest rääkimast.

Esmaspäeval korraldati linnas rahvuslaste-vastane meeleavaldus ja selle peale tuli tänavatele veel rohkem rahvuslasi, kokku ligi 6000 inimest, kes skandeerisid: „Vabadus! Sotsiaalne! Rahvuslik!” Samuti kostsid hüüded: „Saksamaa sakslastele! Migrandid välja!”

Välismaalased moodustavad Chemnitzi elanikkonnast 7,6 protsenti ja pagulaste osakaal oli 2018. aasta algul 2,41 protsenti.

Tänavatele tulnud inimesed rääkisid, et saavad aru migrantide kehvast olukorrast, aga Saksamaal on 2 miljonit last, kes elavad allpool vaesuspiiri. Nende heaks ei tee keegi midagi, samas kui migrantide peale kulutatakse suuri summasid. Migrandid tööd teha ei viitsi, vaid tahavad kõik olla suured jalgpallimängijad ja lauljad. Kui neil palutakse tööd teha, siis räägivad nad, et ei saa, selg on haige, vahendab eestinen.fi..

Postimees aga kajastab sündmusi omal moel: “Radikaalid märatsesid Ida-Saksamaal”. Tegu oli küll nii parem- kui vasakpoolsete protestijatega, kuid kogu sündmuste jada sai siiski alguse nugadega relvastatud migrantide vägivallast. Politsei vahistas 22-aastase süürlase ja 21-aastase iraaklase kahtlustatuna Saksa mehe surma põhjustamises.

Tähelepanu!

Kuna küberrünnakud aina sagenevad ning Facebook ei ole spämmi tõkestamiseks juba pika aja jooksul midagi ette võtnud, siis olime sunnitud Facebooki kaudu artiklite kommenteerimist piirama.

Anonüümse kommentaari lisamise võimaluse jätsime avatuks.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused