Saksamaa kiusab teisitimõtlejaid taga

Tatjana Festerling Pegida miitingul 2016

Saksamaal tegutseva islamiseerumisvastase liikumise PEGIDA juhti Tatjana Festerlingi võib oodata ees reaalne vanglakaristus, seda põhjusel, et ta ei ole tasunud kohtu poolt määratud trahvi.

Möödunud aasta oktoobris mõisteti Festerling süüdi vihakõnes ja solvamises, talle määrati 120 päevane vanglakaristus, mis asendati 3.073,50 eurose trahviga. Kuna Festerling siiani trahvi tasunud ei ole, ähvardab teda nüüd reaalne vanglakaristus. Trahvi tasumiseks on Festerlingil aega kuni 9. aprillini. Tatjana Festerling on avaldanud internetis video, milles palub abi oma toetajatelt trahvisumma kokku saamiseks.

Festerling mõisteti süüdi viha õhutamises, sest ta julges võtta sõna immigratsiooniga seotud probleemide teemal. Näiteks pidas ta 28.09. 2015 Dresdenis PEGIDA üritusel kõne, kus rääkis muuhulgas sünnitusdžihaadist, ehk sellest, et moslemitel sünnib nii palju rohkem lapsi kui sakslastel, mille tõttu ähvardab sakslasi tulevikus oma riigis vähemusse jäämine. Muuhulgas ütles ta: „Moslemite sünnituskahurid tulistavad nii kuidas jaksavad.“ Ja 2017. aasta alguses postitas Festerling seoses migrantidega oma Twitteri kontole säutsu: „Tulistada! Sihikule võtta, mida muud?“

Allikas: FAZ

Kommentaarid